Stan zapalny – łojotokowe zapalenie skóry
Osoby z tłustą bądź mieszaną cerą często chorują na łojotokowe zapalenie skóry, głównie twarzy. Gruczoły łojotokowe produkują za dużo łoju, poprzez to pojawiają się niedoskonałości. Najpierw jest stan zapalny, potem naskórek się nieestetycznie złuszcza. To choroba przewlekła, wymaga więc sporo czasu i sił, aby się z nią uporać.
Łojotokowe zapalenie skóry dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Choć panowie zdecydowanie częściej chorują na to schorzenie. Nieprawidłowa dieta, słońce, używki, stres, a nawet zaburzenia hormonalne mają duży wpływ na wygląd naszej cery. Stany zapalne tworzą naturalnie występujące w ludzkim ciele grzyby, tak zwane drożdżaki. Ich duża ilość sprawia, że mamy podrażnienia, a w efekcie końcowym łojotokowe zapalenie skóry. Widać nasilone objawy głównie w wieku dojrzewania.
Najczęstsze miejsca lokalizacji łojotokowego zapalenia skóry twarzy to:
- brwi i najbliższe okolice
- zagłębienie brody
- fałdy nosowo-policzkowe
- środek czoła
- linia tuż nad górną wargą.
Widać tam złuszczanie naskórka, zaczerwienienia oraz nadmierną suchość. Czasem tworzą się widoczne strupy o rozmaitej wielkości.
Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry
Zapalenie skóry twarzy wymaga systematycznej pielęgnacji. Trzeba usuwać nadmiar sebum, zmniejszać widoczność zmian, jak i likwidować łojotok. Pomoże w tym substancja czynna, taka jak miedź, cynk i krzem. Znajdziesz te składniki, między innymi w linii ZIAJA GDANSKIN. Kuracja antybakteryjna równie dobrze poradzi sobie z tym problemem. Dzięki niej utrzymasz neutralne pH oraz zwalczysz grzyby.
Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry marki ZIAJA działają na wielu płaszczyznach. Redukują zmiany skórne, chronią przed przesuszaniem, znacząco zmniejszają ilość wytwarzanego sebum, do tego dogłębnie oczyszczają, ale bardzo delikatnie bez podrażniania wrażliwego naskórka.
Na co dzień używaj kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry twarzy w postaci toniku, żelu, kremów, a także punktowych reduktorów. Ich lekka konsystencja nie obciąża w żaden sposób cery, za to skutecznie hamuje rozwój stanu zapalnego. Do tego kilka razy w tygodniu stosuj pasty złuszczające, a nawet serum. Wiele produktów można aplikować nie tylko na twarz, ale również na plecy, klatkę piersiową i barki. Są to miejsca niezwykle podatne na pojawianie się nasilonego łojotoku.
Co powinny zawierać kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry? Antybakteryjne glinki, witaminy, kompleks proteinowo-cynkowy, tak jak i alantoinę, no i prowitaminę B5. Filtr UV też jest mile widziany, ponieważ ochroni naskórek przed szkodliwymi promieniami słońca.