środa, 16 października 2024 02:21

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry – co stosować?

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry muszą być łagodne dla chorej skóry, a jednocześnie wymaga się od nich, by działały efektywnie w minimalizowaniu objawów dermatozy. Koniecznie muszą zabijać nadmiernie namnożone grzyby i bakterie oraz regulować pracę gruczołów łojowych. W jakiej formie stosować kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry, żeby ich działanie było najskuteczniejsze? Tego dowiesz się, zostając z nami.
  • 21.08.2024 15:12
  • Autor: Grupa Tipmedia
Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry – co stosować?

Co to jest łojotokowe zapalenie skóry głowy – czym się objawia?

Choroba dermatologiczna, jaką jest łojotokowe zapalenie skóry, inaczej ŁZS, ma charakter nawrotowy. Co oznacza, że naprzemiennie ma okresy nasilania i wycofywania się, tzw. remisji objawów. U osób zarażonych wirusem HIV lub z obniżoną odpornością organizmu, istnieje znacznie większa szansa zachorowania na ŁZS oraz częstość występowania wyprysku, jak również jego nasilenia.

Schorzenie nie jest też proste do opanowania, ze względu na brak konkretnie określonej farmakologii.

Zazwyczaj objawy dermatozy atakują te części ciała, w których jest najwięcej gruczołów łojowych. Począwszy od owłosionej skóry głowy, mogą rozsiewać się na: brwi uszy, twarz, dekolt, pachy, pachwiny, górną część pleców.

Typowe objawy to:

  • zmiany zapalne o charakterze rumieniowo-złuszczającym,

  • świecąca skóra, pokryta drobną łuską,

  • odczuwalny: świąd, pieczenie, a nawet ból,

  • tłuste, do tego brązowe lub żółte łuski, dobrze przylegające do skóry, po jakimś czasie może stworzyć się swoistego rodzaju „skorupa”, pokrywająca znaczną część skóry głowy.

Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk

Czynnikami dodatkowo wyzwalającymi objawy ŁZS jest: zanieczyszczenie środowiska, długotrwały stres, nieprawidłowa pielęgnacja skóry – na przykład agresywnymi kosmetykami, a przez to osłabienie jej naturalnej bariery ochronnej. Ponadto warto zwrócić uwagę na nawracające stany zapalne w organizmie oraz podatność skóry na rozwój, po czym działanie drożdży i grzyba. Dodatkowo jeszcze wpływ na odnawianie, a także pogłębianie się choroby ma stosowanie ubogiej, jak również niepełnowartościowej diety. Przy niepokojących objawach warto jak najszybciej skontaktować się dermatologiem, który jako specjalista odpowiednio pokieruje chorym mówi dr n. med. Igor Michajłowski dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica

Rozwiązanie na łojotokowe zapalenie skóry głowy – zestaw Seborh

Jeżeli masz problemy z ŁZS głowy, zacznij stosować komplet trzech wysokiej jakości dermokosmetyków o unikatowym składzie, który pozwoli Ci pozbyć się uciążliwych objawów. 

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy
Kup Seborh w Drogerii Olmed – kliknij
  • Szampon Seborh – a w nim: ichtiol, biolin, glinka biała, mleczko pszczele oraz cenny siarczek selenu. Łagodna formuła pozwala skutecznie złuszczyć, po czym pozbyć się łusek i martwego naskórka. Oczyszcza, odświeża, nawilża skórę głowy oraz włosy. Produkt ma działanie grzybo- i bakteriobójcze. Działa też ochronnie, a także regeneracyjnie.

  • Emulsja Seborh – znajdziesz w niej: NMF, siarkę czy pirokton olaminy. Te i inne skrupulatnie dobrane substancje, by nie zatykać porów, pomagają odkazić skórę głowy, ukoić stany zapalne, ale też powstałe podrażnienia. Emulsja normalizuje pracę gruczołów łojowych, po czym przywraca im równowagę. Likwiduje też nawet bardzo uciążliwy świąd oraz pieczenie. Zmiękcza naskórek, ogranicza nadmierne jego złuszczanie.

  • Płyn Seborh – bogaty w kwasy, np. jabłkowy, argininę, ekstrakt z wąkroty azjatyckiej i ekstrakt z miłorzębu. Ta lekka mgiełka, stosowana systematycznie reguluje pracę gruczołów łojowych, reguluje proces złuszczania. Co też istotne przyspiesza regenerację, utrzymuje prawidłowy poziom nawilżenia skóry. Wzmacnia naczynia krwionośne oraz mikrokrążenie. 

Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!

 

 

Jak stosować zestaw Seborh?

Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieś́ć i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

 

 

 

Jak powinna wyglądać skuteczna pielęgnacja przy ŁZS?

Przede wszystkim konieczna jest wizyta w gabinecie dermatologicznym, w celu potwierdzenia diagnozy. Lekarz przy pierwszym kontakcie z pacjentem jest w stanie rozpoznać chorobę. Jeżeli jednak nie jest do końca przekonany, zleca wykonanie tzw. biopsji, podczas której pobiera się wycinki do badania histopatologicznego. Specjalista wydaje specjalne zalecenia: leki na receptę lub bez recepty: mogą być doustne, miejscowe lub inne produkty. Należy stosować się bezwzględnie do tego co mówi dermatolog oraz cały czas kontynuować leczenie, regularnie stawiając się na kontrolne wizyty. Czytaj więcej: https://drtrycholog.pl/lojotokowe-zapalenie-skory-glowy/ 

Kluczowe jest również systematyczne stosowanie łagodnych produktów pielęgnacyjnych, opierających się na naturalnych składnikach aktywnych. Takie działanie pozwoli ochronić skórę przed dodatkowymi podrażnieniami, złagodzić stany zapalne, a tym samym również dokuczliwy świąd. Żeby zahamować nadmierny łojotok, warto wybierać łagodne preparaty z kwasami, które dodatkowo pomogą złuszczyć martwy naskórek.

Podsumowanie

Przy pielęgnacji skóry z ŁZS nie bez znaczenia jest skład oraz konsystencja wybieranych przez nas produktów. Tutaj dobrze sprawdzają się wysokiej jakości dermokosmetyki na bazie naturalnych składników emoliencyjnych, kwasów, ekstraktów i wyciągów, które okazują się nadzwyczaj skuteczne w kojeniu objawów tej przewlekłej choroby.

Materiał partnera