Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu
Gazeta Lokalna Kedzierzyn Kozle:Finał zaskoczył wszystkich

Wojciech Kamiński i Sławomir Mazur wygrali turniej deblowy amatorów w tenisie ziemnym, który odbył się na kortach przy ul. Harcerskiej.

Zawody zorganizował nieformalny klub tenisowy „Smecz”, a nagrody dla zwycięzców ufundował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W upalne sobotnie przedpołudnie do zmagań przystąpiło siedem par. Do finału awansowali Sławomir Mazur i Wojciech Kamiński oraz Jarosław Zbiciak i Andrzej Kruger. Ta druga para była uważana za zdecydowanych faworytów pojedynku, co potwierdził pierwszy set wygrany przez Zbiciaka i Krugera 6:0. O dziwo, w kolejnych odsłonach rolę się odwróciły. Mazur i Kamiński radzili sobie coraz lepiej i ostatecznie zwyciężyli 6:4 i 10:6.
Trzecie miejsce wywalczyła para Sawicki/Staszak, która okazała się lepsza od duetu Kordek/Wypych.
Teraz amatorów z ul. Harcerskiej czeka wakacyjna przerwa.
- Kolejną imprezę planujemy już po wakacjach. Myślę, że na początku września zorganizujemy kolejny turniej – mówi Jarosław Zbiciak.