Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu
Gazeta Lokalna Kedzierzyn Kozle:Grali przed Wlazłym i Zagumnym

Reprezentacja gimnazjum nr 5 z Kędzierzyna-Koźla zajęła trzecie miejsce w I Młodzieżowym Turnieju Plusa w siatkówce. W imprezie wystąpiły najlepsze zespoły tegorocznej gimnazjady, a rozegrano ją w katowickim Spodku przed meczami Ligi Światowej Polska – Chiny.

Podopieczni Szczepana Chodakowskiego w finale gimnazjady ulegli drużynie z Krakowa 1:2 i zostali wicemistrzami Polski. Zespoły, które podczas turnieju zajęły cztery czołowe miejsca, zakwalifikowały się do I Młodzieżowego Turnieju Plusa.
- Zrobimy wszystko, by zrewanżować się krakowianom za gimnazjadę i wygrać turniej w Spodku. Tym bardziej, że nagrodą jest wspólny pobyt na obozie z kadrą narodową – mówił przed meczami trener Chodakowski.
W pierwszym meczu siatkarzom z „Piątki” nie udał się rewanż za finał gimnazjady. Przegrali z Krakowem 1:2 (23, -19, -10). Ta porażka wyraźnie podłamała kędzierzynian. Pojedynek z ekipą Piły rozpoczęli fatalnie i pierwszą odsłonę przegrali 14:25. W drugim secie gra się wyrównała. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć przeciwnikom na kilka oczek. Dopiero w końcówce szczęście uśmiechnęło się do pilan, którzy zwyciężyli 25:23. Gimnazjalistom z „Piątki” pozostała już tylko walka o trzecie miejsce w turnieju. Kędzierzynianie rozpoczęli pojedynek z Olsztynem od prowadzenia 6:0. Przy stanie 17:11 w ich szeregi wdarło się rozprężenie, a rywale doprowadzili do remisu 18:18. Końcówka należała do kędzierzynian, którzy wygrali 25:21. W drugiej partii od początku przewagę mieli siatkarze z Olsztyna. Jednak podopieczni Szczepana Chodakowskiego odrobili straty. Końcówkę znów rozegrali koncertowo i zwyciężyli 25:21.
Zwycięzcą turnieju Plusa zostało gimnazjum nr 5 w Pile, które wygrało wszystkie mecze.
PG nr 5 wystąpiło w składzie: Michał Biliński, Dawid Ładak, Jacek Czumałowski, Maciej Bębenek, Łukasz Fular, Przemysław Zieliński, Grzegorz Ratajczak, Łukasz Koziura, Łukasz Łapszyński, Grzegorz Wilga, Mateusz Kowalski.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy