Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu
Gazeta Lokalna Kedzierzyn Kozle:Kędzierzyński akcent w finale

Pochodząca z Kędzierzyna-Koźla Dominika Ligarska na zakończonych w Szczecinie mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce zajęła piąte miejsce w biegu na 100m ppł.

Wychowanka MMKS-u Kędzierzyn-Koźle, potem AZS-u AWFiS Gdańsk, a obecnie reprezentantka AZS-u AWF Warszawa w Szczecinie wystartowała w dwóch konkurencjach. W biegu na 200m zajęła czwarte miejsce w swojej serii, co dało jej 15. lokatę w klasyfikacji generalnej. Zdecydowanie lepiej Ligarska spisała się w swojej koronnej konkurencji, czyli biegu na 100m ppł. W eliminacjach z wynikiem 14,23 uplasowała się na siódmej pozycji, co dało jej awans do ścisłego finału. Tu pobiegła jeszcze lepiej. Czas 14,06 dał jej piątą lokatę. Do brązowego medalu Dominice zabrakło 0,64 sekundy. Bieg wygrała Aurelia Trywiańska-Kollascha.