Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu
Gazeta Lokalna Kedzierzyn Kozle:Wiemy, kto zagra w lidze

Tylko cztery drużyny zgłoszono do rozgrywek siatkarskiej opolskiej III ligi kobiet, a aż 11 przystąpi do walki o medale w kategorii młodziczek. Znamy listę zespołów, które w nowym sezonie wystąpią w ligach siatkarskich na Opolszczyźnie.

W III lidze mężczyzn już tradycyjnie nasze miasto reprezentować będą MMKS oraz Lotrans. Oba kędzierzyńskie zespoły, obok spadkowicza z II ligi – Karo Strzelce Opolskie, zaliczane są do faworytów w nowym sezonie. Stawkę drużyn walczących o II ligę uzupełnią: TOR Dobrzeń Wielki, Juvenia Głuchołazy, MGOKSiR Korfantów, LKS Jemielnica, Duet Opole i LZS Głogówek.
Drugi rok z rzędu w III lidze kobiet zabraknie siatkarek z Kędzierzyna-Koźla. O awans powalczą: AZS Politechnika Opole, UKS MOS Opole, UKS Jedynka Kluczbork i NTSK Nysa.
W rozgrywkach juniorów wystąpią najprawdopodobniej dwie ekipy z naszego miasta. Obok mistrzów Opolszczyzny, czyli MMKS-u, w lidze zadebiutują juniorzy Lotransu.
- Zgłosiliśmy drużynę warunkowo, bo jeszcze nie mamy kompletu zawodników. Nabór do sekcji juniorów zrobimy w sierpniu, tak żeby we wrześniu ruszyły treningi – mówi Krzysztof Malczewski, prezes Lotransu.
Rywalami naszych ekip będą: Karo Strzelce Opolskie, UKS MOS Opole, AZS Nysa i Jedynka Baborów. W tej kategorii wiekowej nie zabraknie też siatkarek MMKS-u. One o mistrzostwo województwa zmierzą się z: GIM 2 Nysa, dwoma składami MOS-u Opole, Jedynką Kluczbork, NTSK-em Nysa i Spartą Paczków.
W lidze kadetek zagrają dwie ekipy z Kędzierzyna-Koźla. O awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski kędzierzynianki zmierzą się z Olesnem, Opolem, Nysą, Kluczborkiem i Paczkowem. Natomiast kadeci zagrają z AZS-em Nysa, MOS-em Opole, Karo Strzelce Opolskie i Jedynką Baborów.
Mało okazji do grania będą mieli młodzicy. Do ligi zgłoszone zostały dwa składy MMKS-u, a stawkę uzupełnią Juvenia Głuchołazy i AZS Nysa. Rekordową ilość drużyn, bo aż 11 zgłoszono do ligi młodziczek. Tu obok dwóch ekip z Kędzierzyna-Koźla i trzech z Nysy wystąpią jeszcze: Karo Strzelce Opolskie, OKS Olesno, MOS Opole, Jedynka Kluczbork, Victoria Chróścice i Sparta Paczków.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy