Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Finałowy turniej o mistrzostwo Polski juniorek w softballu zdominowały drużyny z Opolszczyzny. W najlepszej czwórce znalazły się dwie ekipy z Brzegu, Caper Kędzierzyn-Koźle, a stawkę uzupełnił MSZS Kutno.

Spośród tych drużyn kędzierzyniankom dawano najmniejsze szanse na zdobycie medalu. Podopieczne Sławomira Smętka i Eryka Gramali nie zamierzały się jednak poddawać. Choć przegrały mecz z faworyzowanymi Delfinami Brzeg, to po swoim występie zostawiły bardzo dobre wrażenie. W kolejnym pojedynku zawodniczki Capera zostały rozbite przez ubiegłoroczne mistrzynie Polski z Szóstki Brzeg 2:17. W zamykającym turniej spotkaniu nasze juniorki zmierzyły się z drużyną z Kutna. Jako że rywalki również miały na swoim koncie dwie porażki, był to pojedynek o brązowy medal. Mecz rozpoczął się od jednopunktowego prowadzenia MSZS-u. Kędzierzynianki wyszły na prowadzenie 2:1 w trzeciej zmianie. Potem dwie kolejne akcje przyniosły punkty i ostatecznie UKS zwyciężył 4:1 i tym samym uplasował się na trzecim miejscu w kraju.
- W opinii obserwatorów od kilku lat nie było turnieju juniorek na tak wysokim poziomie. Tym bardziej cieszy brązowy medal naszej drużyny – mówi Sławomir Smętek, trener UKS-u Caper. - Mam nadzieję, że był to przełom w grze naszej drużyny i teraz zaczniemy odnosić zwycięstwa w Polskiej Lidzie Softballu Kobiet, a w październiku będziemy cieszyć się z medalu w rozgrywkach seniorskich.
Skład drużyny UKS-u: Dagmara Andres, Katarzyna Bartoszek, Sandra Diller, Patrycja Gałeczka, Małgorzata Helak, Beata Majewska, Karina Marek, Agnieszka Nowicka, Patrycja Ostrowska i Milena Żuchowicz.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy