Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Klub Sportowy „Koziołek” organizuje 8 grudnia charytatywny bieg mikołajkowy. Wystartować w nim może każdy, bez względu na wiek i poziom zaawansowania. To siódma edycja imprezy cieszącej się sporym zainteresowaniem.

 

Tegoroczna edycja odbędzie się w Koźlu – start i meta na ul. Bohaterów Westerplatte. Trasa biegu głównego na dystansie 10 km wytyczona ulicami Starego Miasta i alejkami parkowymi kozielskich plant.

O godz. 11 rozpocznie się rywalizacja dzieci i młodzieży. Na godz. 12 zaplanowano bieg rodzinny, a na godz. 14 bieg zasadniczy – dwie pętle po 5 km.

 

Organizatorzy spodziewają się rekordowej frekwencji. To istotne, bo zysk z imprezy zostanie przekazany na leczenie trzyletniego Szymonka Świdra. Chłopiec walczy ze złośliwym nowotworem wątroby. Choć przeszedł przeszczep tego organu, wymaga specjalistycznej opieki, która jest bardzo kosztowna.

 

Zapisy i dodatkowe informacje na stronach: online.datasport.pl i maratonypolskie.pl, a w dniu imprezy w biurze zawodów, które będzie mieściło się w PSP nr 12 przy ul. Piramowicza (dawne gimnazjum nr 1) w godz. 10.30-13.15. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami tel. 605400026, 602534780 i 604589483.

 

W związku z organizacją imprezy mieszkańcy Koźla i kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, bo w godz. 14-15.30 zamknięte dla ruchu zostaną ulice: Bohaterów Westerplatte, Kraszewskiego, Zamkowa, Konopnickiej, Plater, Czechowa, Skarbowa, Bończyka, Targowa, Złotnicza, Anny i Piramowicza.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy