Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Zapadła decyzja, że mecz trzeciej kolejki Ligi Mistrzów, w którym ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z włoską drużyną Cucine Lube Civitanova, rozegrany zostanie w „Arenie Gliwice”.

 

Przypomnijmy, że w fazie grupowej wicemistrzowie Polski trafili na dwie bardzo silne włoskie drużyny: Cucine Lube Civitanova i Azimut Modena, oraz VK CEZ Karlovarsko. Z mistrzem Czech kędzierzynianie zmierzyli się w pierwszej kolejce i bez problemów pokonali go w trzech setach.

 

Kolejny mecz nasz zespół rozegra 19 grudnia w Modenie z aktualnym wiceliderem ligi włoskiej. W szeregach Azimut Leo Shoes występują tak znani siatkarze, jak choćby: atakujący Iwan Zajcew, rozgrywający Micah Christenson czy środkowy Maxwell Holt. Gra tam też Bartosz Bednorz, który w poprzednim sezonie był zawodnikiem Skry Bełchatów.

 

Natomiast 15 stycznia ZAKSA podejmie aktualnego wicemistrza Włoch i świeżo upieczonego srebrnego medalistę Klubowych Mistrzostw Świata, które 2 grudnia zakończyły się w Polsce. Mecz planowo miał zostać rozegrany w hali „Azoty”, ale klub zdecydował się przenieść go do „Areny Gliwice”. Ten olbrzymi obiekt oddany do użytku został w maju tego roku. Hala, wybudowana w miejscu dawnego stadionu XX-lecia za ponad 400 mln zł, może pomieścić ponad 17 tysięcy kibiców. Czy taka rekordowa publiczność będzie dopingować siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla, czas pokaże. Organizatorzy meczu liczą jednak, że kibiców pojawi się znacznie więcej, niż byłoby to możliwe w hali „Azoty”, gdzie trybuny pomieszczą nieco ponad 3 tysiące fanów siatkówki.

 

- To możliwość wielkiej promocji kędzierzyńskiej siatkówki, nie tylko u nas w regionie, ale również w innym mieście. Liczymy na to, że kibice, którzy tutaj przyjdą, zostaną z nami na dłużej. To będzie duże wyzwanie, dla nas i miasta Gliwice, ponieważ chcemy aby to widowisko zobaczyła jak największa liczba kibiców – mówił Sebastian Świderski podczas konferencji zorganizowanej w "Arenie Gliwice". - Chciałbym zapewnić naszych kibiców, że z Kędzierzyna-Koźla będzie zapewniony transport. Osoby, które kupią bilety będą mogły dostać się do Gliwic specjalnym pociągiem. Dodatkowo Klub Kibica otrzyma od nas autokar, aby mógł zabrać ze sobą gadżety, potrzebne do kibicowania. Oczywiście zapraszam kibiców z całej Polski, aby przyjechali na mecz, bo warto zobaczyć ten wspaniały obiekt i widowisko stojące na wysokim poziomie – dodał prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

 

 

 

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy