Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle idą jak burza i odnieśli dziesiąte zwycięstwo w rozgrywkach PlusLigi. Wicemistrzowie Polski w kolejnym meczu rozbili MKS Będzin 3:0 (25:16, 25:18, 25:22). Tytuł MVP otrzymał Paweł Zatorski.

Pojedynek rozegrany 30 listopada wieczorem w hali „Azoty” rozpoczął się od uczczenia minutą ciszy pamięci dziennikarza Piotra Warnera. Nasz redakcyjny kolega doznał udaru podczas meczu ZAKSY z VK CEZ Karlovarsko w Lidze Mistrzów, a kilka dni później zmarł w szpitalu.

Goście rozpoczęli lepiej (3;1, 7:4), ale kędzierzynianie szybko się rozkręcili, doprowadzili do remisu, a po asie serwisowym Łukasza Kaczmarka zaczęli zwiększać dystans. Kilka wygranych kontrataków spowodowało wysoką przewagę naszej drużyny (18:11, 23:15) i pewną wygraną.

W drugim secie ZAKSA szybko uzyskała kilkupunktowe prowadzenie (8:3), które wciąż rosło, pomimo tego, że trener Andrea Gardini wpuszczał na parkiet zmienników (19:11). Gospodarze dominowali na siatce – 8 bloków w całym meczu przy 1 rywali. Trzy ostatnie akcje w tej partii skończył Aleksander Śliwka.

Więcej walki było w trzeciej partii. Siatkarze z Będzina lepiej prezentowali się w pierwszej akcji i zaczęli ryzykować na zagrywce. Wynik długo utrzymywał się w graniach remisu (8:8, 16:16), a nawet po asie serwisowym Jake Langloisa to MKS wyszedł na prowadzenie 19:18. Końcówka należała do wicemistrzów Polski, którzy wygrali najważniejsze akcje i cały mecz.

ZAKSA: Benjamin Toniutti, Mateusz Bieniek, Sam Deroo, Aleksander Śliwka, Łukasz Wiśniewski, Łukasz Kaczmarek, Paweł Zatorski (libero) oraz Rafał Szymura, Brandon Koppers, Tomasz Kalembka, Łukasz Walawender

MKS: Łukasz Kozub, Artur Ratajczak, Mateusz Kowalski, Lincoln Williams, Jakub Peszko, Adrian Buchowski, Michał Potera (libero) oraz Jake Langlois, Tomasz Kowalski, Rafał Faryna, Jan Fornal