Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle odnieśli dziewiąte zwycięstwo z rzędu w PlusLidze. Wicemistrzowie Polski pokonali w wyjazdowym meczu Onico Warszawę 3:1 (25:17, 25:19, 18:25, 25:13) i umocnili się na fotelu lidera. Tytuł MVP otrzymał Sam Deroo.

 

Zespół z Warszawy, po kilku wyjazdowych spotkaniach, mógł wreszcie zaprezentować się przed własną publicznością i bardzo liczył na sprawienie niespodzianki i pokonanie lidera.

 

Goście rozpoczęli z impetem. Po dwóch asach serwisowych Aleksandra Śliwki i błędach gospodarzy szybko odskoczyli (5:1). Gdy Łukasz Wiśniewski zablokował Grahama Vigrassa, Mateusz Bieniek punktował bezpośrednio z zagrywki, a Rafael Araujo huknął w aut było już 9:2. Kędzierzynianie dominowali i w pewnym momencie mieli już dziesięciopunktową przewagę (20:10). Seta zakończył efektownym pajpem Sam Deroo.

 

Druga partia była ciekawsza. Walka punkt za punkt trwał do stanu 10:10. Później ZAKSA odskoczyła na pięć punktów, ale gracze Onico nie rezygnowali. Dobrze grali blokiem, a skuteczny w ataku był Sharone Vernon Evans. Gospodarze zbliżyli się na oczko (17:18), ale wicemistrzowie Polski nie pozwolili im rozwinąć skrzydeł. Przy stanie 21:19 cztery kolejne akcje padły łupem kędzierzynian.

Warty odnotowania jest debiut Łukasza Walawendera w PlusLidze. Młody rozgrywający ZAKSY Strzelce Opolskie zastąpił w składzie kontuzjowanego Przemysława Stępnia i w kilku akcjach zmienił Benjamina Toniuttiego.

 

Zespół ze stolicy trzecią odsłonę rozpoczął znakomicie, bo prowadził już 8:1. Jednak czas wzięty przez trenera Andreę Gardiniego i wejście na parkiet Rafała Szymury uspokoiło grę naszego zespołu. ZAKSA odrabiała starty i od stanu 7:12 doprowadziła do remisu. Miejscowi walczyli i znów odskoczyli (18:14). Nasi zawodnicy zaczęli popełniać błędy, co nakręcało rywali i Onico pewnie zwyciężyło.

 

Po zmianie stron siatkarze z Kędzierzyna-Koźla wzięli się do roboty, prowadzili od początku (3:0, 7:2, 13:6, 21:10), pewnie wygrali czwartą partię i cały mecz.

 

Onico: Bartosz Kwolek, Piotr Łukasik, Andrzej Wrona, Graham Vigrass, Rafael Araujo, Antoine Brizard, Damian Wojtaszek (libero) oraz Mateusz Janikowski, Sharone Vernon Evans, Jan Nowakowski, Jakub Kowalczyk

ZAKSA: Benjamin Toniutti, Sam Deroo, Mateusz Bieniek, Aleksander Śliwka, Łukasz Wiśniewski, Łukasz Kaczmarek, Paweł Zatorski (libero) oraz Brandon Koppers, Tomasz Kalembka, Łukasz Walawender, Rafał Szymura, Mateusz Sacharewicz

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy