Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Pojedynek Onico Warszawa z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zakończy dziewiątą kolejkę rozgrywek PlusLigi. Mecz w stolicy rozegrany zostanie 27 listopada o godz. 19.

 

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla po inauguracyjnym zwycięstwie w Lidze Mistrzów nad czeskim zespołem VK CEZ Karlovarsko mieli kilka dni przerwy przed kolejnym meczem ligowym.

- Jestem troszkę zdenerwowany momentem, w którym jesteśmy, bo kilku zawodników jest poza składem z powodu urazów. W związku z tym nie możemy trenować tak, jak bym chciał, podnosząc poziom naszej gry – mówił po meczu pucharowym Andrea Gardini.

 

Trener ZAKSY podczas spotkania z mistrzem Czech nie mógł skorzystać ze Sławomira Jungiewicza, Przemysława Stępnia i Mateusza Bieńka, ponieważ są kontuzjowani. Ten ostatni lada chwila ma być gotowy do gry i być może wspomoże kolegów w Warszawie, bo czeka ich trudne spotkanie.

 

Klub ze stolicy w poprzednim sezonie dopiero w ostatniej kolejce wypadł z czołowej szóstki, która walczyła o medale. Za niepowodzenie to zapłacili prezes klubu Jolanta Dolecka oraz wiceprezes i dyrektor sportowy Paweł Zagumny. Obie te funkcje objął inny były reprezentant Polski - Piotr Gacek.

Odeszło też kilku zawodników, ale w ich miejsce pozyskano ciekawe nazwiska. Do składu dołączyło dwóch atakujących z Ameryki Południowej. To Argentyńczyk Bruno Romanutti, który kilka lat temu grał w Kielcach, oraz Brazylijczyk Rafael Rodrigues de Araujo, mający za sobą niezłe występy w MKS-ie Będzin.

Szeregi Onico zasilili też: reprezentant Kanady, środkowy Graham Vigrass z Berlin Recycling Volleys, przyjmujący Łukasz Wiese z austriackiego klubu SK Posojilnica Aich/Dob i przyjmujący Piotr Łukasik z BBTS-u Bielsko-Biała.

 

Podopieczni Stephane’a Antigi zajmują szóste miejsce w tabeli, jednak z ośmiu rozegranych spotkań tylko w dwóch wystąpili przed swoją publicznością. Dlatego w „Torwarze”, który zapewne wypełni się kibicami po brzegi, gospodarze będą chcieli sprawić niespodziankę i ograć niepokonanego lidera PlusLigi.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy