Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Trzech reprezentantów MMKS-u Kędzierzyn-Koźle wywalczyło medale podczas Pływackich Andrzejek, które zorganizowano dziś (25.11) w Centrum Sportowo-Widowiskowego w Kozach. Była to już XI edycja zawodów.

Wystartowało w niej ponad 300 młodych pływaków z 30 klubów ze śląska, Małopolski i Opolszczyzny.

Medale dla naszej drużyny zdobyła Jagoda Justyńska (11 lat), Jan Bartoszek (13 lat) oraz Szymon Skrzypiec (11 lat) .

Jagoda Justyńska wywalczyła złoty medal stylem grzbietowym na 50 metrów i brązowy medal stylem dowolnym również na 50 metrów. Jan Bartoszek zdobył trzy medale. Był drugi na dystansie 200 metrów stylem zmiennym, trzeci na 50 metrów stylem motylkowym i również trzeci stylem grzbietowym na dystansie 100 metrów. Szymon Skrzypiec wygrał dwa złote medale, na 50 metrów stylem klasycznym oraz 50 metrów stylem dowolnym i zajął  trzecie miejsce na 100 metrów stylem zmiennym.

Podczas zawodów wręczono łącznie 189 medali a zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali wyróżnieni pucharami.