Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Pojedynkiem z najlepszym czeskim klubem siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle 21 listopada o godz. 18 rozpoczną rywalizację w Lidze Mistrzów.

 

Przypomnijmy, że w fazie grupowej wicemistrzowie Polski trafili na dwie silne włoskie drużyny: Cucine Lube Civitanova i Azimut Modena, oraz VK CEZ Karlovarsko. To właśnie mistrz Czech będzie pierwszym przeciwnikiem naszego zespołu.

 

To teoretycznie najsłabszy rywal w grupie. Klub powstał w 2014 roku. Jego prezesem jest bardzo dobrze znany w Kędzierzynie-Koźlu Jakub Novotny. Czeski atakujący grał u nas w latach 2007-2009. Później trafił do Skry Bełchatów. Karierę zawodniczą zakończył w 2013 roku. Teraz prowadzi klub w Karlowych Warach, zaś trenerem drużyny jest jego reprezentacyjny kolega – Jiri Novak.

 

VK CEZ w debiutanckim sezonie w czeskiej ekstralidze wywalczył brązowy medal. W dwóch kolejnych zajmował miejsce tuż za podium, aż w końcu sięgnął po tytuł mistrzowski. Czesi w sezonie 2015/2016 grali też w europejskich pucharach – CEV i Challenge, ale bez sukcesów. Teraz po raz pierwszy wystąpią w Lidze Mistrzów.

 

Skład pierwszego rywala ZAKSY opiera się na reprezentantach Czech, jak: atakujący Filip Rejlek, środkowy Marek Beer czy przyjmujący Ondrej Hudecek. W zespole są też: holenderski rozgrywający Daan van Haarlem, reprezentant Australii – środkowy Trent O’Dea oraz mierzący 207 cm wzrostu amerykański przyjmujący Jalen Penrose.

 

Mecz w hali przy ul. Mostowej rozegrany zostanie w środę o godz. 18. Bilety w cenie 30 i 10 zł (ulgowy) do kupienia w kasie hali przed spotkaniem.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy