Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Pojedynkiem Cerradu Czarnych Radom z Jastrzębskim Węglem 12 października zainaugurowany zostanie sezon siatkarskiej PlusLigi 2018/2019. ZAKSA swój pierwszy mecz rozegra w Będzienie 13 października o godz. 17.30

 

To będą bardzo ciekawe rozgrywki, bo zdaniem wielu ekspertów poziom drużyn się wyrównał, a apetyty na miejsca medalowe ma kilka klubów. Tytułu broni PGE Skra Bełchatów, ale walki o mistrzostwo Polski zapewne nie odpuszczą w Kędzierzynie-Koźlu, Rzeszowie, Jastrzębiu, Gdańsku czy Szczecinie.

 

Przypomnijmy, że do walki o mistrzostwo przystąpi 14, a nie 16 zespołów, tak jak to było w minionym sezonie. Do pierwszej ligi spadły Dafi Kielce i BBTS Bielsko-Biała, a Chemik Bydgoszcz utrzymał się po barażu z AZS-em Częstochowa.

 

Rywalizacja w fazie zasadniczej rozpocznie się 12 października, a zakończy 23 marca. Pary pierwszej kolejki tworzą: Chemik Bydgoszcz - Skra Bełchatów, Stocznia Szczecin - Trefl Gdańsk, GKS Katowice - Indykpol AZS Olsztyn, Cerrad Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel, Aluron Virtu Warta Zawiercie - Asseco Resovia Rzeszów i ONICO Warszawa - Cuprum Lubin.

 

ZAKSA rozpocznie od wyjazdowego meczu w Sosnowcu, gdzie swoje mecze rozgrywa MKS Będzin. Pojedynek odbędzie się 13 października o godz. 17.30 (transmisja w Polsacie Sport News i na kanale Ipla).

W MKS-ie nastąpiły niewielkie zmiany, w porównaniu do innych klubów. Drużynę opuścili: Marcin Waliński, Rafael Araujo, Zlatan Jordanow, Jan Klobucar i Jonah Seif.

Nowy zaciąg to przede wszystkim atakujący reprezentacji Australii Lincoln Willimas. 25-latek ma spore doświadczenie, a ostatnio grał w lidze niemieckiej. Wzmocnieniem ma też być Amerykanin Jake Langlois. Mierzący 208 cm wzrostu przyjmujący poprzedni sezon spędził we Włoszech. Ponadto MKS zatrudnił przyjmującego Adriana Buchowskiego z Indykpolu, kolejnego przyjmującego Jakuba Fornala z AZS-u AGH Kraków oraz rozgrywającego Tomasza Kowalskiego ze Stoczni.

- Zdajemy sobie sprawę z siły przeciwnika. ZAKSA to klasowy zespół, ale nawet z takim trzeba powalczyć - przyznał Artur Ratajczak, kapitan MKS-u.

 

Nasz zespół rundę zakończy pojedynkiem ze Skrą Bełchatów przed własną publicznością. Później nastąpi faza play-off, w której o medale ponownie powalczy sześć najlepszych drużyn. Nie będzie za to bezpośredniego spadku z PlusLigi, ostatni bowiem w tabeli zespół zmierzy się z mistrzem lub wicemistrzem pierwszej ligi.

Ostatni mecz sezonu o złoty medal zaplanowano na 11 maja. Rywalizacja o tytuł toczyć się będzie do trzech, a nie dwóch spotkań, tak jak to było ostatnio.

Kolejna zmiana to rezygnacja z dziesięciominutowej przerwy po drugiej partii. Za to przerwy pomiędzy setami wydłużono do pięciu minut.

Dobra informacja dla kibiców jest taka, że wszystkie mecze będą transmitowane na kanałach telewizji Polsat lub w internecie.

 

 

 

Foto: ZAKSA

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy