Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Po wyjazdowej inauguracji rozgrywek I ligi kobiet w sezonie 2018/2019 przez zespół UNI Opole, teraz pora na pierwszy mecz we własnej hali. Do Opola przyjedzie beniaminek – WTS KDBS Bank Włocławek. Pojedynek w Stegu Arenie rozegrany zostanie 6 października o godz. 16.

 

Włocławska drużyna, w ubiegłym sezonie awansowała do turnieju finałowego II ligi, jednak mimo atutu gospodarza zawodów, WTS musiał uznać wyższość wszystkich rywali i ostatecznie zajął czwarte miejsce, nie zdobywając awansu. Jednak ostatnie zawirowania w Lidze Siatkówki Kobiet, związane z wycofaniem Proximy Kraków oraz awansem MKS-u Kalisz sprawiły że na zapleczu LSK zrobił się wakat. Właśnie z niego skorzystała drużyna z Kujaw i dołączyła do grona pierwszoligowców… na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek.

 

Zarówno dla opolanek, jak i dla WTS-u, pierwsza kolejka nie należała do wymarzonych. UNI w Dąbrowie Górniczej zmierzyło się ze spadkowiczem MKS-em i choć w każdym secie było blisko, podopieczne trenera Nicoli Vettoriego nie zdobyły nawet seta. Natomiast zespół Marka Zacharka, we własnej hali podejmowały innego z beniaminków – mielecką Szóstkę i również uległ w trzech setach.

Teraz UNI i WTS staną naprzeciw siebie i jedna z nich na pewno świętować będzie pierwszy triumf w sezonie.

 

Dla akademiczek niezwykle ważna w każdym meczu jest walka o zwycięstwo, dlatego po delikatnym falstarcie ekipa Nicoli Vettoriego wsparta przez kibiców na trybunach opolskiej hali, bez wątpienia bić się będzie o komplet punktów.

Zapraszamy do Stegu Areny kibiców ZAKSY Kędzierzyn-Koźle!

 

Foto: uni.opole.pl

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy