Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

W dobrym stylu nowy sezon rozpoczęli młodzi siatkarze z PSP nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu, którzy zdobyli dwa medale na turnieju w Ozorkowie.

Reprezentanci Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 nie zwalniają tempa po minionym sezonie, w którym zdobyli 32 medale na ogólnopolskich turniejach minisiatkówki. W tym najważniejszy - tytuł mistrzów Polski Kinder+Sport 2018.

Po wakacjach forma podopiecznych Marcina Nurskiego jest równie wysoka, co udowodnili 8 września w Ozorkowie. W mieście nad Bzurą odbył się bardzo silnie obsadzony turniej chłopców, w którym udział wzięli prawie wszyscy medaliści wspomnianych wcześniej rozgrywek Kinder+Sport, czyli z Krakowa, Gdańska, Poznania, Międzyrzecza, Gliwic, Starogardu Gdańskiego, Koszalina, Warszawy i oczywiście Kędzierzyna-Koźla.

Zespół trójek z Jedenastki w składzie: Dawid Banasiak, Aleksander Kopania, Łukasz Siemaszko i Marcel Steyer zdobył srebrny medal.

- Do zwycięstwa zabrakło niewiele, bo o pierwszym miejscu decydował stosunek małych punktów z szesnastu setów – relacjonuje trener Marcin Nurski.

Ekipa dwójek również stanęła na drugim stopniu podium, grając łączonym składem: Aleksander Peljan z PSP 11 oraz Bartosz Blachucik i Tomasz Majer z AMS Opole, których opiekunem był Mateusz Gwóźdź.