Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle od porażki z pierwszoligową Stalą Nysa rozpoczęli cykl meczów kontrolnych, przygotowujących ich do startu w PlusLidze.

 

To już tradycja, że przed rozpoczęciem sezonu ligowego drużyny z Nysy i Kędzierzyna-Koźla rywalizują w derbach Opolszczyzny. Przed laty kibiców elektryzowały pojedynki Chemika ze Stalą. Dziś ekipy te grają w różnych ligach, dlatego mogą zmierzyć się tylko w meczach sparingowych, ewentualnie w rozgrywkach Pucharu Polski.

 

8 września rozegrany został mecz charytatywny o Puchar Burmistrza Głogówka. Cieszył się dużym zainteresowaniem, bo sprzedano wszystkie cegiełki, z których dochód przeznaczony zostanie na miejscowy specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy.

 

Ku sporemu zaskoczeniu, zdecydowane zwycięstwo odnieśli pierwszoligowcy, którzy pokonali wicemistrzów Polski 3:0 (25:15, 25:18, 27:25). Stal dominowała w dwóch pierwszych setach, w których kędzierzynianie popełniali mnóstwo błędów własnych.

Wicemistrzowie Polski rozpoczęli w składzie: Łukasz Wiśniewski, Łukasz Kaczmarek, Przemysław Stępień, Rafał Szymura, Brandon Koppers, Mateusz Sacharewicz, Kamil Szymura (libero), a na zmiany wchodzili: Sławomir Jungiewicz i Tomasz Kalembka oraz zawodnicy ZAKSY Strzelce Opolskie: Grzegorz Wójtowicz, Marcin Krawiecki, Mateusz Podborączyński, a także trenujący z naszym zespołem austriacki siatkarz polskiego pochodzenia Michel David.

 

Stal, która zgłasza w tym sezonie aspiracje do PlusLigi, wystąpiła w ustawieniu: Patryk Szczurek, Bartosz Bućko, Moustapha M’Baye, Mateusz Nożewski, Łukasz Kaczorowski, Kamil Długosz, Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Maciej Zajder, Łukasz Makowski, Jarosław Mucha, Łukasz Owczarz, Michał Makowski i Dawid Bułkowski. Trener zespołu jest dobrze znany w Kędzierzynie-Koźlu – to Krzysztof Stelmach.

 

Dodatkowo rozegrano czwarty set, w którym górą była już ZAKSA - wygrała 25:19.

 

Kolejny sparing podopieczni Andrei Gardiniego rozegrają 15 września w Mysłowicach, a ich rywalem będzie MKS Będzin.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy