Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kto strzelił najwięcej bramek? Gdzie było najbardziej nerwowo? Zapraszamy na lekturę ciekawostek z wydarzeń w miniony piłkarski weekend.

 

*Spadkowicz z klasy A, LZS Łężce rozgromił na własnym boisku reaktywowaną Unię Polska Cerekiew aż 12:1. Snajperskim kunsztem błysną Szymon Gawlica strzelając aż siedem bramek. Trzy pierwsze zdobył w ciągu pierwszych dziewięciu minut spotkania.

*Beniaminek klasy A, Zawisza Stara Kuźnia rozgrywał drugie derby gminy z rzędu. Zawisza dwukrotnie po golach Łukasza Bryma obejmował prowadzenie lecz dwukrotnie prowadzenie trwało tylko trzy minuty i zespół Odrzanki Dziergowice wyrównywał. Mecz zakończył się remisem 2:2 i jest to pierwszy punkt zdobyty przez beniaminka.

*Drugi mecz z rzędu wygrali seniorzy Chemika Kędzierzyn-Koźle w czwartej lidze, tym razem pokonując na wyjeździe Victorię Chróścice. Natomiast drugi z naszych czwartoligowców przegrał 0:2 ze Swornicą Czarnowąsy i była to już czwarta przegrana z rzędu.

*Pierwsze zwycięstwo odniosła w lidze okręgowej Victoria Cisek, która na własnym boisku pokonała LZS Racławiczki 4:1. Tym samym udał się naszej drużynie rewanż za wiosenną porażkę 1:7 w meczu wyjazdowym.

*Niecodzienny remis 6:6 zanotował na swoim koncie zespół juniorów Chemika Kędzierzyn-Koźle. Ciekawostką jest fakt, że zespoły strzelały bramki w „zestawach”. Prowadzenie objęli prowadzenie zawodnicy Polonii Nysa strzelając dwie bramki w ciągu 100 sekund. Kolejne trafienia to już bramki Chemika, który między 17. a 38. minutą zdobył cztery bramki i prowadził 4:2. Po zmianie stron cztery bramki między 60. a 76. minutą zdobywa znów Polonia a Chemik strzelał gole w 78. oraz 90. minucie.

*KS Sławięcice grający w piątej grupie klasy A poniósł trzecią z rzędu porażkę w ligowym meczu wyjazdowym. Po raz ostatni na wyjeździe sławieciczanie wygrali 3 czerwca 2018 roku pokonując Źródło Krośnica 4:3.

*W Pokrzywnicy odbył się mecz miejscowego LZS-u z Ruchem Steblów. Przy remisie 2:2 w 71. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Pokrzywnicy. Z tą decyzją nie potrafili się pogodzić goście ze Stablowa i za swoje protesty zostali ukarani dwoma czerwonymi kartkami. A mecz po wykorzystanym rzucie karnym wygrali zawodnicy Pokrzywnicy 3:2.

*Juniorzy młodsi RTS Odry Kędzierzyn-Koźle zostali rozgromieni przez Stal Brzeg aż 10:0. To najwyższy wynik w obecnym sezonie rozgrywek Opolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Przez tą porażkę RTS Odra ma najwięcej bramek straconych ze wszystkich zespołów tej ligi.

*Niecodzienny remis 5:5 osiągnęli juniorzy Śląska Reńska Wieś z wyjazdowym meczu z Włókniarzem Kietrz. Nasza drużyna prowadziła w 24. minucie 3:0, a pierwszą połowę Śląsk zakończył prowadząc 4:1. W 75. minucie nasza drużyna prowadziła 5:2 ale nie zdołała wywalczyć kompletu punktów bo w doliczonym czasie gry Włókniarz wyrównał.

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy