Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Najlepsze pary rywalizujące w Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej 4 i 5 sierpnia spotkały się w Kędzierzynie-Koźlu, by walczyć o medale i nagrody w wielkim finale.

 

Na piaszczystych boiskach stadionu „Kuźniczka” rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach. W sobotę zagrały panie, a dzień później panowie. Żar lejący się z nieba mocno dał się we znaki uczestnikom, którzy musieli walczyć nie tylko z rywalami, ale i z pogodą.

 

W turnieju kobiet zwyciężyły Joanna Rejno i Paulina Sobolewska z Wrocławia, które w decydującym meczu pokonały inne reprezentantki stolicy Dolnego Śląska: Aleksandrę Deptuch i Biankę Fudali.

Brązowe medale dla Angeliki Rusin i Julii Warwas z Opola, a tuż za podium uplasowały się Martyna Radzikowska i Iwona Winkiewicz z Kędzierzyna-Koźla.

Miejsca 5.-6. zajęły pary: Aleksandra Szafraniec i Agata Tychoń oraz Martyna Paczkowska i Paulina Wiśniewska z Opola. Lokaty 7.-8. zajęły: Elżbieta Krawiec i Maja Świderska z Kędzierzyna-Koźla oraz Justyna Taboł i Paulina Tietz z Krapkowic.

Stawkę zamknęły inne reprezentantki tego miasta: Daria Szelwach i Magdalena Szczygielska oraz Patrycja Bury i Julia Gregarek.

 

Zawody dla panów wygrali siatkarze z naszego miasta. Złoto wywalczyli Jeremiasz Mazurek i Kamil Semeniuk. Srebro dla pary z Pyskowic (Michał Bernyś i Mateusz Szewczyk), a brąz dla reprezentantów stolicy województwa (Tomasz Ciach i Gracjan Sachnik).

 

W najlepszej dziesiątce było aż sześć duetów z Kędzierzyna-Koźla. Czwarte miejsce wywalczyli Arkadiusz Luber i Miłosz Zasłonka, a za nimi znaleźli się: Piotr i Michał Stogniewowie oraz Paweł Rajski i Szymon Zamszyn (miejsca 5.-6.), Michał Jankowski i Tomasz Malczewski, a także Jarosław Madzia i Radosław Zagaja z Opola.

Stawkę zamknęli: Rafał Gramala i Damian Pilichowski z Kędzierzyna-Koźla oraz Sebastian Gabzdyl i Przemysław Krasnodębski z Opola.

 

grand_prix1
grand_prix1
grand_prix2
grand_prix2

 

Foto: MOSiR

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy