Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Duży sukces odniosła Ewa Komander z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, która została mistrzynią Polski w triathlonie na dystansie połowy ironmana. Rywalizacja o medale odbyła się podczas imprezy Enea Ironman 70.3 Gdynia 2018.

Miasto nad Bałtykiem 4 i 5 sierpnia zamieniło się w stolicę światowego triathlonu. Do Gdyni zjechały setki miłośników tej morderczej dyscypliny, którzy rywalizowali w kilku konkurencjach.

Najciekawiej było na dystansie połowy ironmana, gdzie pojawiło się wielu znakomitych triathlonistów z całego świata. Ponad 2200 zawodników miało do pokonania: 1,9 km w wodzie, 90 km na rowerze oraz 21 km biegu.

Faworyci nie zawiedli. Zwyciężył Amerykanin Timothy O’Donnell z czasem 3 godziny, 47 minut i 40 sekund.

Rywalizację kobiet wygrała sześciokrotna mistrzyni świata Daniela Ryf. Szwajcarka na dodatek pobiła rekord świata na tym dystansie, uzyskując czas: 3 godziny, 57 minut i 54 sekundy. Co ciekawe, w kategorii open zajęła siódmą pozycję. A więc wyprzedziło ją jedynie sześciu mężczyzn, wśród nich nie było żadnego Polaka.

Druga na mecie wśród kobiet była Amerykanka Mirinda Carfrae (czas 4.20,26), która ma na koncie trzy tytuły mistrzyni świata. Na najniższym stopniu podium stanęła Polka.

Ewa Komander z Kędzierzyna-Koźla uzyskała wynik: 4.25,40, który dał jej jednocześnie tytuł mistrzyni kraju na dystansie połowy ironmana oraz 77. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Jak co roku w gdyńskiej imprezie wystartowało wielu celebrytów. Kibice na trasie mogli dopingować wokalistkę zespołu Varius Manx Kasię Stankiewicz, aktora Tomasza Karolaka, kabareciarza Tomasza Jachimka czy byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej Jarosława Bieniuka.