Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Ciekawe wydarzenie sportowe odbędzie się 4 sierpnia na kortach Kędzierzyńskiego Klubu Tenisowego na os. Piastów. Przed nami Tennis Woman’s Day.

 

Tego dnia w Tenis Clubie przy ul. Bolesława Śmiałego rozegrana zostanie regionalna edycja deblowego turnieju „Baba Cup”.

Impreza zainaugurowana została w 2002 roku z inicjatywy Barbary Kowalskiej - byłej zawodniczki, reprezentantki kraju, trenerki oraz działaczki sportowej. Celem zawodów jest uaktywnienie pań amatorsko grających w tenisa ziemnego. Już po pierwszej edycji w Warszawie turniej zyskał rangę ogólnokrajową, przyciągając co roku kolejne wielbicielki tej dyscypliny.

Tu chodzi nie tylko o rywalizację na kortach, ale przede wszystkim promocję aktywnego trybu życia i integrację środowiska. Temu służyć mają wydarzenia towarzyszące turniejom, np. występy artystyczne, pokazy mody czy zabawy taneczne.

 

Dlatego organizatorzy zapraszają panie, nie tylko te grające w tenisa, już 3 sierpnia o godz. 19 na konferencję prozdrowotną. O zapobieganiu chorobom wieńcowym opowie doktor Janusz Prokopczuk, a sprawom onkologicznym poświęcona będzie prelekcja doktora Ryszarda Pakuło.

 

Oficjalne otwarcie turnieju w sobotę o godz. 9, a na godz. 15 zaplanowano rozgrywki finałowe. Wieczorem dla uczestniczek bankiet z muzyką na żywo i licznymi konkursami.

Zgłoszenia na turniej do 3 sierpnia, do godz. 17 pod numerem tel. 608454230.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy