Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Odbyły się mecze półfinałowe piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu podokręgu. Wcześniej rozegrano awansem mecz pomiędzy Victorią Łany a Interem Mechnica, w którym zwyciężył zespół z Łan. W minionym tygodniu Większyce wygrały spotkanie walkowerem, gdyż zespół Starego Koźla nie stawił się na własnym boisku. RTS Odra Kędzierzyn-Koźle już do przerwy prowadził ze Śląskiem Reńska Wieś 10:0, a na drugą połowę gracze Śląska już nie wyszli. Od początku grali oni w składzie siedmioosobowym. Kiedy kontuzji doznał jeden z zawodników i nie był w stanie kontynuować gry, sędzia odgwizdał koniec spotkania; wcześniej, przez chwilę, Śląsk grał w sześcioosobowym składzie. Drużyna z Blachowni pokonała na wyjeździe zespół Kotlarni 1:0.

W następnej rundzie zagrają Victoria Łany z TKKF Blachowianka oraz RTS Odra Kędzierzyn-Koźle z Po-Ra-Wie Większyce. Mecze odbędą się15 czerwca o godz. 17.00.