Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Wicemistrzowie Polski są coraz bliżej zamknięcia składu na sezon 2018/2019. Nowym przyjmującym w ekipie wicemistrzów Polski będzie kanadyjski przyjmujący Brandon Koppers, który podpisał roczny kontrakt z kędzierzyńskim klubem.

 

Urodzony w 1995 roku Brandon Koppers przygodę z siatkówką rozpoczął dosyć późno, bo w wieku 15 lat. - Zacząłem grać w siatkówkę, ponieważ zakochałem się w atmosferze, jaka była wewnątrz zespołu, a ciężkie treningi dawały mi radość. Nawet kiedy miałem więcej czasu, chcąc radzić sobie z nudą odbijałem piłkę od ściany w moim domu – wspomina nowy przyjmujący ZAKSY.

 

Pierwszym profesjonalnym klubem Kanadyjczyka był Pakmen Volleyball, gzie trenował cztery lata. Następnie występował w lidze uniwersyteckiej. Dobra gra Brandona zaowocowała powołaniem do juniorskiej reprezentacji Kanady, gdzie już w pierwszym turnieju o Puchar Panaamerykański został wybrany najlepiej atakującym zawodnikiem turnieju. Również mistrzostwa świata juniorów w Meksyku były udane dla młodego siatkarza, gdyż został uznany jednym z najlepiej przyjmujących. Wystąpił też na Uniwersjadzie i był powoływane do kadry B Kanady.

 

Dla mierzącego 200 cm wzrostu przyjmującego gra w ZAKSIE, to tak na prawdę, początek przygody z wielką siatkówką. Jednak miał już kontakt z naszym krajem.

- Kilka razy grałem w Polsce, jeszcze w czasach studiów w MCMaster. Mieliśmy wówczas sparingi z klubem z Bielska-Białej. Jednak dopiero oglądając mecz Skry z Jastrzębskim Węglem zrozumiałem jak bardzo chcę grać w PlusLidze – wspominał Brandon Koppers. - Podczas mojego ostatniego roku studiów uwielbiałem oglądać występy ZAKSY w Lidze Mistrzów, podziwiając zespół i jego fanów.

 

Sam siatkarz przyznaje, że był bardzo podekscytowany, gdy usłyszał o propozycji z Kędzierzyna-Koźla.

- Trener Andrea Gardini wykonał niesamowita pracę z tym zespołem, to szkoleniowiec przy którym bardzo chcę się uczyć. ZAKSA to niesamowity klub, znakomicie zorganizowany, mający świetnych kibiców. Dla mnie to będzie wspaniała szansa i zamierzam ją wykorzystać - dodał przyjmujący z Kanady.

 

Brandon Koppers o miejsce w wyjściowym składzie będzie rywalizował z Samem Deroo, Aleksandrem Śliwką i Rafałem Szymurą.

 

 

 

Źródło: ZAKSA

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy