Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Denis Grzesiuk z Kędzierzyna-Koźla zdobył dwa medale w badmintonie na Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych.

 

Jak już informowaliśmy, ta największa impreza sportowa Olimpiad Specjalnych w Polsce, odbywała się w Katowicach, Chorzowie i Mikołowie od 9 do 12 czerwca.

 

Ekipę z Opolszczyzny reprezentował m.in. Denis Grzesiuk z sekcji "Koziołke" przy PSP nr 11. Po tzw. grach obserwowanych, podczas których dokonywana jest ocena poziomu zawodnika, nasz badmintonista został przydzielony do najmocniejszej stawki.

 

W turnieju singlistów rozegrał cztery pojedynki, a przegrał tylko jeden z późniejszym mistrzem Krzysztofem Sołtysiakiem. Te rezultaty dały mu srebrny medal.

Drugi krążek Denis wywalczył w deblu z Michałem Samborskim z Prudnika. Ulegli tylko parze z Wielkopolski i stanęli na drugim stopniu podium.

 

W igrzyskach startował też lekkoatleta Karol Kiereś z sekcji „Krzyś” Kędzierzyn-Koźle. Nasz reprezentant zajął czwarte miejsce w pchnięciu kulą oraz ósmą lokatę w biegu na 100 metrów.

 

d1
d1
d2
d2
d3
d3
d4
d4

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy