Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Reprezentanci I Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu zdominowali rozgrywki wojewódzkiej „Licealiady” w siatkówce plażowej. Zespoły męski i żeński wystąpią teraz w turnieju finałowym mistrzostw Polski.

 

Pierwsi rywalizowali panowie. Turniej rozegrany na stadionie „Kuźniczka” zdominowali siatkarze z kozielskiego ogólniaka, którzy wygrali wszystkie swoje mecze. Zespół w składzie: Jakub Bugajski, Jakub Jaruzal i Maciej Gabinet w drodze do finału pokonał ekipy ZSiPO II z Nysy, CKZiU ze Strzelec Opolskich oraz ZSiPO I z Nysy. W pojedynku o pierwsze miejsce, podopieczni Sławomira Skrzypca, ograli reprezentantów Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu (Beniamin Budzich i Wiktor Pańków) i awansowali do finału mistrzostw Polski.

 

W ślady swoich kolegów poszły siatkarki z I LO. Dziewczyny rywalizowały w Krapkowicach. Drużyna w składzie: Barbara Wilk, Ewa Strzelec i Paulina Wojtowicz, a prowadzona przez Iwonę Winkiewicz, okazała się lepsza od rywalek z Liceum Ogólnokształcącego nr 5 w Opolu, Zespołu Szkół w Krapkowicach oraz Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie i również sięgnęła po mistrzostwo Opolszczyzny.

 

Teraz siatkarze i siatkarki z liceum im. Henryka Sienkiewicza zagrają w turnieju finałowym mistrzostw Polski, który w dniach 18-19 czerwca odbędzie się w Strzelinie.

p1
p1
p5
p5
p6
p6
p3
p3
p2
p2
p7
p7
p8
p8
p4
p4

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy