Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kolejnym zawodnikiem, który dołączył do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, jest Mateusz Sacharewicz. Nowy środkowy naszego zespołu ostatni sezon spędził w Bydgoszczy.

 

Mateusz Sacharewicz ma 29 lat i za sobą kilka sezonów spędzonych na parkietach PlusLigi. Mierzący 198 cm wzrostu środkowy pochodzi z Białegostoku, gdzie stawiał pierwsze siatkarskie kroki w miejscowym klubie MUKS.

Stamtąd trafił do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Występował na parkietach drugiej, a potem pierwszej ligi w drużynach: Victoria Wałbrzych, Pronar Hajnówka, Pekpol Ostrołęka i MKS Będzin.

W 2013 zadebiutował w PlusLidze w barwach Politechniki Warszawskiej. Grał tam dwa lata. Później trafił do BBTS-u Bielsko-Biała, a ostatni sezon spędził w Bydgoszczy, która zajęła czternaste miejsce i utrzymała się w PlusLidze, po wygranych barażach z AZS-em Częstochowa.

 

Mateusz Sacharewicz był podstawowym środkowym Łuczniczki, dla której w minionym sezonie zdobywał średnio 8,1 pkt na mecz, w tym 2,95 pkt blokiem. Najlepsze spotkanie zaliczył przeciwko ekipie z Bielska-Białej, gdzie uzyskał 22 oczka, w tym 10 zdobytych blokiem.

 

Sam siatkarz nie ukrywał, że propozycja klubu z Kędzierzyna-Koźla była dla niego ofertą nie do odrzucenie.

- Bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie będę reprezentował barwy tak mocnego zespołu jest ZAKSA. To klub z wielkimi ambicjami, który w każdych rozgrywkach gra o zwycięstwo. Gdy dostałem propozycję, nie potrzebowałem zbyt wiele czasu do zastanowienia. Miałem inne oferty, ale uznałem, że transfer do Kędzierzyna-Koźla będzie dla mnie najlepsza opcją - zaznaczył Mateusz Sacharewicz i dodał, że z dużymi nadziejami podchodzi do najbliższego sezonu.

- Wierzę, że wspólnie będziemy walczyć o najwyższe cele i już nie mogę się doczekać nadchodzącego sezonu - podsumował nowy środkowy wicemistrzów Polski, który podpisał dwuletni kontrakt.

 

 

 

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy