Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie uczestników XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych z wicewojewodą Violettą Porowską.

 

W tym gronie był też Denis Grzesiuk z klubu Olimpiad Specjalnych „Koziołki”, który działa w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu oraz jego trener Tomasz Zioło.

 

Sportowcy w sobotę rozpoczynają zawody w Katowicach, Chorzowie i Mikołowie, a honorowy patronat nad igrzyskami objęła małżonka prezydenta RP - Agata Kornhauser-Duda.

 

- Pani wicewojewoda szczególnie zwróciła uwagę na obecność Denisa, z uwagi na to, że sama gdy tylko ma czas, gra rekreacyjnie w badmintona. Denis miał okazję podzielić się swoimi osiągnięciami udzielając wywiadów dla opolskich mediów – relacjonuje Tomasz Zioło.

 

Nasz parabadmintonista w hali sportowej AWF w Katowicach będzie walczył o medale w singlu i w deblu, ale przede wszystkim o kwalifikację do Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w przyszłym roku w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich Abu Dhabi.

 

denis1
denis1
denis3
denis3
denis4
denis4
denis2
denis2

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy