Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Unia Polska Cerekiew boryka się z problemami kadrowymi. Sekcja seniorów zawieszona w rozgrywkach. Juniorzy oddają mecze walkowerem. Honoru klubu starają się bronić oldboje. I z tego trzeba się cieszyć, wszak gdyby nie ta sekcja, nie byłoby komu świętować rocznicy powstania klubu.

Pomysł powołania do życia drużyny oldbojów zrodził się w lutym 1998 r., kiedy Ryszard Szewior przeczytał informację w „Nowej Trybunie Opolskiej”, że Eugeniusz Chojnowski z Opola organizuje rozgrywki piłkarskie oldbojów, czyli zawodników w wieku powyżej 35 lat, pn. „Wojewódzka liga oldbojów”.

Determinacja, by powstała drużyna, opłaciła się. Pomysł gry w lidze przekuto na pozyskanie graczy i znalezienie funduszy. „Po załatwieniu formalności odnośnie boiska do gry i treningu rozpoczęły się zajęcia treningowe i gry kontrolne. Przeciwnikami byli juniorzy Orła oraz drużyna z Maciowakrza. Wielkimi krokami zbliżał się pierwszy mecz ligowy. Do rozgrywek zgłosiło się sześć drużyn” – czytamy w kronice obejmującej lata 1998-2008, którą stworzył sympatyk klubu Alojzy Krzyża.

„Historyczny mecz odbył się 16 maja 1998 r. o godz. 16 na boisku w Polskiej Cerekwi”. Nasi oldboje zostali od razu rzuceni na głęboką wodę, przyszło bowiem im się zmierzyć z bardzo wymagającym rywalem. W Skaucie Opole grali głównie byli zawodnicy Odry Opole. Mecz oglądało około 120 widzów. Orzeł Polska Cerekiew przegrał 0:4.

Po dziesięciu latach oldboje KS Orzeł założyli stowarzyszenie TS Unia Polska Cerekiew.

Szerzej o poczynaniach oldbojów w latach 1998-2008 w następnym numerze NGL.

 

Foto: archiwum TS Unia Polska Cerekiew

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy