Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała z Sir Sicoma Colussi Perugia 2:3 (25:17, 27:29, 25:19, 23:25, 7:15) w pojedynku o brązowy medal Ligi Mistrzów. Mistrzowie Włoch kończą turniej w Kazaniu na najniższym stopniu podium, a wicemistrzowie Polski, po dwóch porażkach, zajęli czwarte miejsce w Final Four.

W meczu o brązowy medal zmierzyli się przegrani z sobotnich półfinałów. ZAKSA uległa Cucine Lube, a zespół z Perugii był bez szans w starciu z Zenitem Kazań.

Kędzierzynianie rozpoczęli koncertowo. Grali skupieni, nie popełniali błędów i wykorzystywali kontry. Szybko odskoczyli (5:1, 9:4), a po błędzie Ivana Zajceva, kontrataku Maurice Torresa i asie serwisowym Rafała Szymury mieli już dziewięć punktów przewagi (15:7). Włosi jeszcze poderwali się do walki i odrobili część strat (13:17), ale czas wzięty przez Andreę Gardiniego uporządkował poczynania wicemistrzów Polski, którzy wrócili do wysokiej przewagi i pewnie zwyciężyli.

Emocjonująca była druga partia. Drużyna z Perugii poprawiła swoją grę i cały czas prowadziła (3:1, 9:6, 12:9). W pewnym momencie przewaga Sir Sicoma Colussi urosła do czterech punktów (15:11). Drużyna z Polski potrafiła odrobić straty, a w końcówce sama wyszła na prowadzenie 24:22. Niestety ZAKSA nie wykorzystała kilku setboli, a mistrzowie Włoch wygrali na przewagi po dwóch błędach naszych siatkarzy.

Początek trzeciego seta był wyrównany, ale po pierwszej przerwie technicznej kędzierzynianie zaczęli uciekać rywalom. Dwie punktowe zagrywki Maurice Torresa i blok Mateusza Bieńka na Marko Podrascaninie sprawiły, że nasz zespół odskoczył na kilka punktów (10:7, 13:7). Po dobrym przyjęciu Benjamin Toniutti często gubił blok przeciwników i jego koledzy mogli efektownie kończyć swoje akcje. Wysokie prowadzenie ZAKSA utrzymała do końca, a decydujący punkt zdobył potężnym atakiem Maurice Torres.

Zacięta była czwarta odsłona, która lepiej rozpoczęli mistrzowie Włoch (3:0) i choć jeszcze kilkukrotnie odskakiwali naszej drużynie, to ta potrafiła odrobić straty. Po drugiej przerwie technicznej nasi doprowadzili do wyrównania, jednak w emocjonującej końcówce ciężar zdobywania punktów dla Perugii wziął na swoje barki Aleksandar Atanasijević. Serb grał znakomicie i rywale doprowadzili do tie-breaku.

W piątym secie wyszło większe doświadczenie włoskiej drużyny, a po graczach ZAKSY widać było, że są już bardzo zmęczeni. Sir Sicoma Colussi Perugia zwyciężyła pewnie i zdobyła brązowy medal Ligi Mistrzów.

ZAKSA: Benjamin Toniutti, Mateusz Bieniek, Rafał Szymura, Sam Deroo, Łukasz Wiśniewski, Maurice Torres, Paweł Zatorski (libero) oraz Sławomir Jungiewicz, Kamil Semeniuk

Sir Sicoma: Luciano De Cecco, Aleksandar Atanasijević, Aaron Russell, Marko Podrascanin, Ivan Zajcev, Simone Anzani, Massimo Colaci (libero) oraz Alexander Berger, James Shaw, Fabio Ricci