Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Siatkarze MMKS-u Kędzierzyn-Koźle zagrają w półfinałach mistrzostw Polski w kategorii młodzików. Podopieczni Tomasza Siemaszki awans wywalczyli podczas turnieju, który 15 kwietnia zakończył się w Żorach.

 

Zespół z Kędzierzyna-Koźla po wygraniu rywalizacji w tej kategorii wiekowej na Opolszczyźnie awansował do rozgrywek na szczeblu centralnym. Turniej ćwierćfinałowy rozegrany został w dniach 13-15 kwietnia w Żorach. W swojej podgrupie MMKS najpierw ograł MKS Będzin 2:0 (25:20, 25:23), a później rozbił Volley Gubin (25:21, 25:12). Co ciekawe, trenerem zespołu z Będzina jest były zawodnik Mostostalu-Azotów – Bartłomiej Soroka.

 

Najważniejszy pojedynek kędzierzynianie stoczyli ze Spartakusem Jawor, który zajął drugie miejsce w podgrupie A. Stawką był awans do kolejnej fazy rozgrywek o mistrzostwo kraju, więc emocje były spore. Pierwszą partię nasi siatkarze wygrali 25:21, ale w drugiej to rywale doszli do głosu i zwyciężyli 25:21. Tie-break był popisem MMKS-u, który rozbił Spartakusa 15:8.

W meczu o pierwsze miejsce w turnieju MMKS uległ w dwóch setach (14:25, 17:25) gospodarzom z Żorskiej Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Obie drużyny awansowały do półfinałów.

 

Zespół MMKS-u zagrał w składzie: Tomasz Gawron, Mateusz Fedorowicz, Bartosz Bojaryn, Kewin Brodacki, Michał Hołoga, Piotr Jakubczyk, Dawid Jaszkiewicz, Bartosz Madejski, Michał Maziarz, Marceli Miksiewicz, Arkadiusz Pągowski, Jakub Peljan, Jakub Rosak, Emanuel Ścieszka i Tomasz Wójcik.

 

 

 

 

 

Foto: archiwum prywatne

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy