Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Bartłomiej Mróz odniósł kolejny sukces. Zawodnik z Kędzierzyna-Koźla wywalczył srebrny medal podczas międzynarodowego turnieju w parabadmintonie, który odbył się w Dubaju.

 

To pierwsza tego typu impreza w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W dniach 12-15 kwietnia do stolicy emiratu Dubaj – miasta słynącego z pięknych wieżowców i sztucznych wysp na wodach Zatoki Perskiej – przyjechali najlepsi zawodnicy świata.

 

Wśród nich był reprezentant UKS-u Kłodnica. Zawodnik z naszego miasta wygrał trzy mecze i awansował do półfinału singla mężczyzn w kategorii SU5. W nim pokonał w dwóch setach (21:10, 21:17) reprezentanta Indonezji - Nugroho Suryo. Zwycięstwo tym cenniejsze, że z tym rywalem Bartłomiej Mróz przegrał w półfinale ubiegłorocznych mistrzostw świata.

 

W pojedynku o złoty medal Polak musiał uznać wyższość aktualnego mistrza świata - Cheah Liek Hou. Malezyjczyk wygrał 2:0 (21:14, 21:9).

Teraz przed Bartłomiejem Mrozem start w 4th Turkish Para-Badminton International - ENESCUP 2018, który rozegrany zostanie w dniach 9-13 maja.

 

 

 

 

Foto: Para-Badminton Poland

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy