Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała z PGE Skrą Bełchatów 0:3 (24:26, 17:25, 32:34) w meczu kończącym sezon zasadniczy PlusLigi. Już wcześniej oba zespoły zapewniły sobie awans do półfinałów tegorocznych rozgrywek i teraz mogą spokojnie czekać na swoich rywali.

Pojedynek w Bełchatowie nie miał żadnego znaczenia dla układu tabeli, bo już wcześniej ZAKSA zapewniła sobie pierwsze, a Skra drugie miejsce przed rundą play-off. Niektórzy uznali go za przedsmak finału, gdyż obie drużyny stawiane są w gronie faworytów w bataliach półfinałowych.

 

Początek meczu był wyrównany i raz jeden, a raz drugi zespół wychodził na prowadzenie. Przy trudnych zagrywkach Mariusza Wlazłego gospodarze odskoczyli na trzy punkty (14:11), jednak ZAKSA goniła rywala i doprowadziła do remisu po 21. Skra jeszcze odskoczyła na dwa oczka, i po akcji Milada Ebadipura miała setbola, ale po chwili Maurice Torres skończył dwa ataki i był remis 24:24. Niestety wtedy Rafał Buszek zepsuł zagrywkę, a w odpowiedzi Milad Ebadipur posłał asa i bełchatowianie objęli prowadzenie.

 

W drugiej partii kędzierzynianie prowadzili tylko do stanu 7:6. Cztery kolejne akcje padły łupem rywali, którzy prezentowali się zdecydowanie lepiej. Na dodatek błysnął geniusz Mariusza Wlazłego, który zaliczył trzy asy serwisowe z rzędu i wicemistrzowie Polski odskoczyli na 16:10. Trener Andrea Gardini posłał w bój zmienników, ale nie dali już rady odwrócić losów seta, którego zakończył niezawodny Mariusz Wlazły.

 

Po zmianie stron goście wyszli w mocno przemeblowanym składzie i twardo walczyli z pierwszym składem Skry. Nasz zespół prowadził 10:9, ale pięć kolejnych akcji wygrali przeciwnicy. Wydawało się, że gospodarze przejęli inicjatywę, jednak przy zagrywkach Rafała Buszka i serii bloków Krzysztofa Rejno z 10:14 zrobiło się 16:14. Rozgorzała zacięta walka, którą w długiej i emocjonującej końcówce, na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze.

 

Skra: Mariusz Wlazły, Grzegorz Łomacz, Bartosz Bednorz, Milad Ebadipur, Karol Kłos, Srećko Lisinac, Kacper Piechocki (libero) oraz Patryk Czarnowski, Nikołaj Penczew, Szymon Romać, Marcin Janusz

ZAKSA: Benjamin Toniutti, Mateusz Bieniek, Rafał Buszek, Same Deroo, Łukasz Wiśniewski, Maurice Torres, Paweł Zatorski (libero) oraz Kamil Semeniuk, Marco Falaschi, Krzysztof Rejno, Sławomir Jungiewicz

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy