Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Dwie drużyny męskie i jedna żeńska, reprezentujące szkoły średnie z Kędzierzyna-Koźla, wystąpią w finale wojewódzkim siatkarskiej „Licealiady”.

Pewny awans do finału zapewniły sobie mistrzynie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego z I Liceum Ogólnokształcącego, które były gospodarzem jednego z półfinałów. Podopieczne Iwony Winkiewicz (Barbara Wilk, Julia Barczak, Ewa Strzelec, Monika Cierpik, Laura Jarosz, Paulina Buraczewska, Marianna Pinior, Wiktoria Smędowska, Julia Morka, Małgorzata Maciołek) pewnie pokonały po 2:0 LO nr 5 z Opola oraz ZS Gogolin.

O awans do finału walczyły też siatkarki z II Liceum Ogólnokształcącego. Kędzierzynianki w Kluczborku pokonały po 2:0 drużyny z Olesna i Namysłowa, ale nie dały rady miejscowym zawodniczkom. Trzeba dodać, że trener Marek Słota miał do dyspozycji tylko siedem dziewczyn (Oliwia Lach, Aleksandra Gomuła, Alicja Gomuła, Wiktoria Niemiec, Agata Ślipka, Sonia Gołąbek, Agata Jankowska).

Walka o medale w „Licealiadzie” dziewcząt odbędzie się 20 marca w Kluczborku.

 

Mistrzowie powiatu z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza, grając w składzie: Maksymilian Skowronek, Jakub Bugajski, Paweł Żmuda, Borys Leppert, Piotr Gębarzewski, Filip Szkudlarek, Maciej Wóz, Radosław Jachymski, Piotr Sioch, Mateusz Sobierajczyk, Kamil Talaga i Michał Złoty, nie dali szans rywalom z Olesna i Strzelec Opolskich i awansowali do finału.

Warto dodać, że podopieczni Sławomira Skrzypca z klas siatkarskich pod patronatem ZAKSY to aktualni mistrzowie Polski. W czerwcu ubiegłego roku drużyna z Kędzierzyna-Koźla zdobyła złoty medal podczas krajowego finału „Licealiady” w Ostródzie.

 

W ślady swoich kolegów poszli siatkarze z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte, którzy ograli wszystkich swoich rywali półfinałowych i pewnie zameldowali się w najlepszej czwórce województwa. Podopieczni Tomasza Siemaszko zagrali w składzie: Dominik Koliński, Jakub Szczucki, Janek Śliwak, Wojciech Gabryś, Bartek Lukaj, Paweł Niedziałkowski, Jakub Ochocki, Aron Cielontko, Jakub Górecki, Adam Starczewski i Jakub Brdękiewicz.

 

Finał męskiej „Licealiady” rozegrany zostanie 21 marca w kędzierzyńskiej hali „Śródmieście”.

 

 

ILO
ILO
ZSZS
ZSZS

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy