Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała MKS Będzin 3:1 (25:23, 24:26, 25:17, 26:24) w wyjazdowym meczu 25. kolejki siatkarskiej PlusLigi. W składzie mistrzów Polski pojawił się Sam Deroo, którego kontuzja kostki wykluczyła z gry na miesiąc. MVP wybrany został Łukasz Wiśniewski.

Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia, gdy dwa asy serwisowe posłał Rafael Araujo, ale później gra się wyrównała. Raz jeden, a raz drugi zespół obejmował minimalne prowadzenie. Przełom nastąpił w końcówce. Przy stanie po 22 Łukasz Wiśniewski zablokował Mateusza Kowalskiego. Jeszcze Jakub Peszko wyrównał, ale za moment Marcin Waliński zepsuł zagrywkę, a w kolejnej akcji punktował ze środka Łukasz Wiśniewski.

Emocji nie brakowało w drugiej odsłonie. Kędzierzynianie odskoczyli już na początku (5:3, 9:6), a gdy ich przewaga urosła do pięciu punktów (13:8) wydawało się, że kontrolują sytuację na parkiecie. Gospodarze ambitnie gonili. As serwisowy Artura Ratajczaka dał im remis 18:18, a gdy za moment środkowy MKS-u powtórzył swój wyczyn, to gospodarze wyszli na prowadzenie. Losy seta rozstrzygnęły się w końcówce. Setbola dała miejscowym trudna zagrywka Łukasza Kozuba. Wyrównał Łukasz Wiśniewski, jednak po chwili Rafał Szymura zepsuł swój serwis, a w kolejnej akcji Maurice Torres huknął w aut i był remis.

Przerwa dobrze wpłynęła na siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla, którzy w trzeciej odsłonie przejęli inicjatywę. Znakomicie prezentował się Łukasz Wiśniewski, który był groźny na siatce i w polu serwisowym. To głównie po akcjach naszego środkowego ZAKSA odskoczyła i cały czas utrzymywała wysoką przewagę (2:0, 6:2, 10:6, 13:7, 15:9, 23:17). Setbola dał gościom as serwisowy Maurice Torresa, a w kolejnej akcji Mateusz Bieniek zablokował Mateusza Kowalskiego.

Zawodnicy z Będzina w czwartej odsłonie postawili wszystko na jedną kartę. Ryzykowali serwisem i odważnie grali na siatce. Gra była szarpana. MKS objął prowadzenie, a po kilku minutach przegrywał już 10:7. ZAKSA też nie potrafiła utrzymać kilkupunktowej zaliczki i miejscowi odskoczyli na trzy oczka (18:15). Teraz mistrzowie Polski gonili wynik i losy seta oraz meczu znów rozstrzygnęła zacięta końcówka. Przy stanie po 24 błysnął Łukasz Wiśniewski, który najpierw skończył „krótką”, a w ostatniej akcji spotkania zablokował Rafaela Araujo.

MKS: Marcin Waliński, Łukasz Kozub, Rafael Araujo, Jakub Peszko, Artur Ratajczak, Mateusz Kowalski, Michał Potera (libero) oraz Jonah Seif, Rafał Faryna, Zlatan Jordanow

ZAKSA: Benjamin Toniutti, Mateusz Bieniek, Rafał Buszek, Sam Deroo, Łukasz Wiśniewski, Maurice Torres, Paweł Zatorski (libero) oraz Sławomir Jungiewicz, Rafał Szymura, Krzysztof Rejno