Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Kibice lokalnego futbolu mogą odetchnąć. Po długiej, zimowej przerwie, zespoły z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego wracają na boiska. W weekend 10-11 marca rozpoczynają się rozgrywki ligowe na Opolszczyźnie w czwartej lidze oraz w ligach okręgowych.

 

Już w pierwszej kolejce rundy rewanżowej w IV lidze dojdzie do bardzo ważnego meczu z udziałem Chemika Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni Tomasza Hejduka zagrają w Nysie z wiceliderem. Jesienią na stadionie „Kuźniczka” Polonia pokonała nasz zespół 1:0, więc teraz będzie okazja do rewanżu.

Spotkanie to będzie istotne dla układu tabeli, gdyż nysanie mają tylko trzy punkty straty do lidera. Chemik traci dziewięć oczek i ewentualna wygrana z wiceliderem zbliżyłaby kędzierzynian do czołówki i dałaby zastrzyk energii przed kolejnymi meczami.

 

Drugi z naszych czwartoligowców - Po-Ra-Wie gościć będzie na boisku w Koźlu drużynę z Gogolina. Tamtejszy MKS jesienią wygrał 3:1 z Większycami, więc pora na rewanż. Miejscowi wystąpią pod wodzą nowego trenera Tomasza Polaczka.

W lidze okręgowej na własnym boisku zagra Victoria Cisek. Podejmować będzie sąsiada z tabeli GKS Głuchołazy, który to zespół jesienią długo prowadził w tabeli, a w pierwszej rundzie pokonał Victorię 3:1.

Z kolei rezerwy Po-Ra-Wia jadą do Opola na pojedynek z drugim zespołem Odry Opole.

 

Rozgrywki zaczynają również juniorzy młodsi, a nasz jedynak na najwyższym szczeblu rozgrywek wojewódzkich w tej kategorii wiekowej, Chemik Kędzierzyn-Koźle podejmować będzie Stal Brzeg.

 

 Sponsorem wiadomości sportowych jest WellFit

 

SOBOTA 10 marca

IV liga

Polonia Nysa – Chemik Kędzierzyn-Koźle – godz.15

Po-Ra-Wie Większyce – MKS Gogolin – godz.15

Liga okręgowa

Victoria Cisek – GKS Głuchołazy – godz.15

NIEDZIELA 11 marca

Opolska liga juniorów młodszych

Chemik Kędzierzyn-Koźle – BTP Stal Brzeg – godz.11

Liga okręgowa

Groszmal Odra II Opole - Po-Ra-Wie II Większyce – godz.15

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy