Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Rozgrywki pierwszego etapu Ligi Mistrzów wchodzą w decydującą fazę. Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wciąż mają szansę na wygranie swojej grupy, ale 14 lutego muszą pokonać na wyjeździe wicemistrzów Włoch.

 

Sytuacja w grupie E jest następująca. Liderem jest Trentino, które ma 10 punktów. Oczko mniej ma ZAKSA, a za naszym zespołem plasują się Noliko Maasiek z czterema i Arkas Izmir z jednym punktem.

 

Porażka kędzierzynian z Noliko w czwartej kolejce kosztowała ich utratę pierwszego miejsca w tabeli i spowodowała, że Belgowie mają jeszcze teoretyczne szanse na wyprzedzenie naszego zespołu. Aby tak się nie stało, ZAKSA musi zdobyć przynajmniej punkt w dwóch ostatnich meczach grupowych. Mistrzowie Polski mogą nawet okazać się najlepsi w grupie E. Warunek jest taki: muszą najpierw pokonać Diatec Trentino, a później zwyciężyć w Turcji.

 

Środowe starcie w Trydencie określa się mianem pojedynku o pierwsze miejsce w tej grupie. Trudno wskazać faworyta tego starcia. Niecałe dwa miesiące temu kędzierzynianie wygrali w hali „Azoty”, ale po ciężkiej walce. Włosi prowadzili już 2:0, jednak gospodarze doprowadzili do tie-breaku, w którym okazali się lepsi.

Liderem naszej ekipy był wtedy Maurice Torres, który zdobył 29 punktów. Po drugiej stronie siatki nieźle wypadli: Uros Kovacevic – 17 punktów, Filippo Lanza – 15 i Luca Vettori – 13. To właśnie na reprezentancie Serbii i włoskich kadrowiczach opiera się gra Trentino. Wicemistrzowie Włoch sezon ligowy rozpoczęli słabo, ale później zaczęli wygrywać i piąć się w tabeli. Obecnie zajmują piąte miejsce.

 

Jeśli ZAKSA zagra swoją siatkówkę, to ma szansę pokonać ekipę prowadzoną przez Angelo Lorenzettiego. Problem w tym, że w składzie zabraknie Sama Deroo, który doznał urazu stawu skokowego podczas meczu z Cuprum Lubin. Kontuzja podobno nie jest groźna, ale żeby nie ryzykować, noga musi odpocząć. Drużyna będzie musiała sobie poradzić bez Belga, a jak jej pójdzie, dowiemy się w środę wieczorem.

Transmisja meczu 14 lutego od godz. 20.25 w Polsacie Sport.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy