Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w meczu 20. kolejki siatkarskiej PlusLigi zmierzy się z Cuprum Lubin. Pojedynek w hali „Azoty” rozegrany zostanie w sobotę 10 lutego o godz. 18. Transmisja w Polsacie Sport.

 

Ekipa z Kędzierzyna-Koźla dawno nie była w tak komfortowej sytuacji, że przez tydzień mogła skupić się na treningach, a nie na meczach i podróżach. 3 lutego nasz zespół odniósł gładkie zwycięstwie w Olsztynie. Wygrana bardzo cenna, bo przyszła po trzech porażkach z rzędu. Co ważniejsze, mistrzowie Polski zaprezentowali niezłą siatkówce, co może świadczyć o tym, że mały kryzys formy już za nimi.

 

W sobotę rywalem kędzierzynian będzie Cuprum, które zajmuje ósme miejsce w tabeli. Goście tracą do lidera, aż 19 punktów i trudno oczekiwać, żeby stanowili zagrożenie dla ZAKSY. Tym bardziej, że w pierwszej rundzie we własnej hali ulegli naszej drużynie 1:3. Podopieczni francuskiego trenera Patricka Duflosa cały czas walczą o miejsce w czołowej szóstce, która po rundzie zasadniczej wystąpi w play-off i będzie rywalizowała o medale.

 

Lubinianie pięć ostatnich spotkań wygrali, ale zmierzyli się z niżej notowanymi ekipami z Katowic, Będzina, Szczecina, Kielc i Bielska-Białej.

Jak goście wypadną w starciu z mistrzami Polski? Czy ZAKSA powiększy swoją przewagę nad rywalami w tabeli? O tym przekonamy się w sobotni wieczór.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy