Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Bardzo udanie występy w 2018 rok rozpoczęli siatkarze Kaman Volley Kędzierzyn-Koźle, którzy zdobyli dwa medale podczas międzynarodowego turnieju EEVZA Masters 2018 na Litwie.

 

Nasi reprezentanci rywalizowali w mistrzostwach wschodnioeuropejskiej federacji piłki siatkowej w kategorii masters, które w dniach 25-28 stycznia odbyły się na Litwie. W Wilnie, obok Polaków, zagrali Białorusini, Estończycy, Litwini, Łotysze, Rosjanie i Ukraińcy.

 

Drużyny Kaman Volley rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych. Lepiej poszło siatkarzom z grupy 45+, którzy sięgnęli po mistrzowski tytuł, wygrywając w finale z białoruskim zespołem Syabri Mińsk. Z kolei ekipa występująca w grupie 40+ wywalczyła srebrny medal, ulegając w decydującym meczu Volat Połock z Białorusi.

 

Najlepszymi zawodnikami swoich drużyn wybrani zostali Robert Wykowski oraz Krzysztof Harupa. Po kontuzji odniesionej rok temu w Wilnie i operacji kolana na parkiet powrócił kapitan Kaman Volley Krzysztof Malczewski.

Obok tej trójki na Litwie zagrali jeszcze: Adam Galiński, Grzegorz Goryczka, Arkadiusz Hajdrowski, Marek Kucharski, Adam Litner, Dariusz Popiwczak, Tomasz Ptak, Paweł Rosak, Dariusz Szostek, Adam Wiencek i Mariusz Żelazny.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy