Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Sensacyjna wiadomość obiegła siatkarskie środowisko przed meczem Jastrzębskiego Węgla z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Trenerem zespołu z województwa śląskiego został były szkoleniowiec mistrzów Polski - Ferdinando De Giorgi.

 

 

Taką informację podał zarząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A.

Z dniem 13 stycznia Mark Lebedew został zwolniony z obowiązku pełnienia funkcji pierwszego trenera drużyny. Decyzję tę podjętą w związku z brakiem zadowalającego poziomu sportowego drużyny.

 

Przypomnijmy, że ekipa Jastrzębskiego Węgla, choć zajmuje wysokie, czwarte miejsce w tabeli, to swoją grą nie zachwyca tak, jak w poprzednim sezonie, gdy wywalczyła brązowy medal. Podopieczni Lebedewa do tej pory zanotowali dziewięć zwycięstw i aż siedem porażek. W środę odpadli z Pucharu Polski, przegrywając w ćwierćfinale z ONICO Warszawa.

 

Klub z Jastrzębia Zdroju poinformował, że od meczu 18. kolejki PlusLigi z PGE Skrą Bełchatów w dniu 21 stycznia 2018 roku obowiązki pierwszego trenera zespołu pełnić będzie Ferdinando De Giorgi. Do czasu przejęcia zespołu przez Włocha jego obowiązki pełnić będzie dotychczasowy asystent pierwszego trenera Leszek Dejewski.

 

Ferdinando De Giorgi ma 56 lat. W przeszłości był wybitnym zawodnikiem. Ponad trzysta razy wystąpił w reprezentacji Włoch, z którą zdobył m.in. mistrzostwo świata i Europy.

W 2000 roku, jeszcze jako czynny siatkarz, rozpoczął pracę trenera. W roli szkoleniowca wielokrotnie zdobywał Puchar i Superpuchar Włoch, a także dwukrotnie sięgnął po Puchar Challenge. W sezonie 2005-2006 zdobył wraz Lube Banca Marche Macerata mistrzostwo Włoch.

W latach 2015-2017 był trenerem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, z którą dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Polski, a także wywalczył Puchar Polski. Odszedł z naszego klubu, by pracować z reprezentacją, ale nie było to dla Włocha zbyt udany okres. Został zwolniony z funkcji po fatalnym występie naszej kadry na mistrzostwach Europy.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy