Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Dla uczczenia 88. rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II w niedzielę odbył się bieg z Góry św. Anny do Kędzierzyna. Jednym z jego organizatorów był Piotr Pakosz.

Dwudziestu jeden uczestników biegu eskortowanych przez policję, po złożeniu okolicznościowych wiązanek pod pomnikiem papieża na Górze św. Anny, pokonało niemal 20 km. Trasa biegła przez Leśnicę, Raszową, Łąki Kozielskie i osiedla kędzierzyńsko-kozielskie, czyli Cisową i Lenartowice. W Kędzierzynie sportowcy aleją Jana Pawła II udali się pod obelisk papieża.
- Deszcz nam nieco pokrzyżował plany, ale mimo to impreza się udała – ocenia Piotr Pakosz, trener i nauczyciel z ZS w Komornie.
Pod kędzierzyńskim pomnikiem papieża około godziny 15.00 uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 4, teraz już noszącego imię Karola Wojtyły, zaprezentowali program złożony z wierszy i pieśni autorstwa Jana Pawła II. Jeden z uczestników sportowego wydarzenia, Wiesław Janicki, przypomniał własną piosenkę śpiewaną w trakcie wizyty w Rzymie w 2003 r.
Na zakończenie Werner Jaskółka, hodowca gołębi z Kędzierzyna-Koźla, wypuścił na wolność 88 gołębi symbolizujących rocznicę urodzin papieża.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy