Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Sezon siatkarskiej PlusLigi 2017/2018 dopiero zbliża się do półmetka, a działacze już myślą o kolejnym. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przedłużyła kontrakt z rozgrywającym Benjaminem Toniuttim.

 

W kolejnym sezonie na naszych parkietach ponownie zobaczymy kapitana mistrzów Polski. Poinformował o tym klub z Kędzierzyna-Koźla.

- Chęć kontynuacji współpracy była obustronna. Powoli zaczynamy rozmawiać o przyszłości i budować nowy skład. Wielu zawodnikom kończą się kontrakty. Przedłużenie umowy z Benjaminem Toniuttim było priorytetowe. Ben jest mózgiem tej drużyny i dlatego też zaczynamy od rozgrywającego. Nie negocjowaliśmy szczególnie długo, ale zatrzymanie Bena było bardzo trudne - przyznał Sebastian Świderski, prezes ZAKSY.

 

- Podziękowania i słowa uznania należą się naszym sponsorom, którzy pomogli w zatrzymaniu Bena. Wielkie brawa dla nich za to. Widzimy, że siatkówka na Opolszczyźnie jest ważna, że ludzie żyją wydarzeniami sportowymi, chcą inwestować i przede wszystkim rozumieją takie sytuacje i potrzeby. Takich zawodników jak Ben ciężko jest znaleźć, a jeszcze trudniej zatrzymać. Nam wspólnymi siłami się to udało i cieszę się, że Ben zostanie z nami - podsumował prezes klubu.

 

Satysfakcji z takiego rozwoju wypadków nie krył również rozgrywający naszego zespołu.

- Bardzo się cieszę, że zostaję w ZAKSIE na kolejny sezon. Podjąłem taką decyzje przede wszystkim dlatego, że naprawdę dobrze czuję się tutaj. Widzę również, że klub chce kontynuować pracę ze mną, ufa mi, a to ważne dla każdego zawodnika. Również trener Gardini wielokrotnie mówił o tym. Nie bez znaczenia był też fakt, że mój dobry przyjaciel Sam Deroo ma ważny kontrakt na kolejny sezon, co pomogło mi w podjęciu ostatecznej decyzji o pozostaniu w Kędzierzynie-Koźlu - uzasadniał decyzję reprezentant Francji.

 

Toniutti dwukrotnie zdobył z ZAKSĄ tytuł mistrza Polski, ale jak sam przyznał nie jest to jeszcze ostatnie słowo.

- Jestem profesjonalistą i chciałbym sięgać po każde trofeum. To również wpłynęło na moją decyzję. Wiem że mogę i chcę z ZAKSĄ sięgać po kolejne trofea. Dla mnie ważna jest możliwość wspólnego pisania historii tego klubu. Dwukrotnie wygraliśmy razem mistrzostwo Polski. Teraz kontynuujemy tę wspólną pracę. Celem jest obrona tytułu, ale na tym nie poprzestaniemy - zapewnia kapitan zespołu z Kędzierzyna-Koźla.

 

 

 

Źródło: zaksa.pl

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy