Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Nie zwalniają tempa siatkarze ZAKSY, których po występie w Klubowych Mistrzostwach Świata i meczu z włoskim Trentino w Lidzie Mistrzów, teraz czeka trudny pojedynek w PlusLidze. W sobotę 23 grudnia mistrzowie Polski zagrają w Gdańsku z Treflem.

 

Zespół z Kędzierzyna-Koźla, po występach na międzynarodowej arenie, wraca na krajowe podwórko. Pod koniec grudnia czekają go dwa, bardzo ciekawe, starcia. Najpierw z Treflem w Gdańsku, a 30 grudnia z PGE Skrą Bełchatów w hali „Azoty”.

 

Sobotnie spotkanie zapowiada się arcyciekawie. Przed sezonem klub z Gdańska miał wielkie problemy finansowe, bo ze sponsorowania wycofała się firma Lotos. Wydawało się, że drużyna może się rozpaść, a nawet zostanie wycofana z PlusLigi. Jednak przy wsparciu środowiska Trójmiasta – zbiórkę pieniędzy zorganizowali m.in. kibice – były wicemistrz kraju i zdobywca Pucharu Polski został uratowany.

 

Podopieczni Andrei Anastasiego odwdzięczają się swoim sympatykom niezłą grą. Trefl rozegrał 14 spotkań i zgromadził 29 punktów, co daje mu obecnie trzecią pozycję w tabeli. Gdańszczanie pokonali m.in. Jastrzębski Węgiel, Asseco Resovię Rzeszów i Indykpol AZS Olsztyn, ale zdarzyły im się wpadki z GKS-em Katowice i Espadonem Szczecin.

 

Liderami Trefla są kadrowicze: Mateusz Mika, Piotr Nowakowski i Artur Szalpuk. W składzie są też reprezentanci swoich krajów: Tyler Sanders z Kanady i Daniel McDonnell ze Stanów Zjednoczonych. Nieźle prezentują się też znany z występów w ZAKSIE Wojciech Ferens czy pochodzący z naszego miasta Patryk Niemiec.

 

Faworytami meczu są siatkarze z Kędzierzyna-Koźla, którzy w PlusLidze nie znaleźli jeszcze pogromcy, ale gospodarze będą chcieli sprawić świąteczny prezent kibicom zgromadzonym w Ergo Arenie.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy