Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

ZAKSA przegrała z drużyną Sada Cruzeiro Volei 0:3 (13:25, 30:32, 20:25) w trzecim meczu fazy grupowej Klubowych Mistrzostw Świata w siatkówce, które rozgrywane były w Opolu. Mistrzowie Brazylii awansowali do półfinału, a kędzierzynianie pożegnali się z turniejem.

Po dwóch meczach zakończonych tie-breakami mistrzowie Polski w ostatnim spotkaniu fazy grupowej musieli pokonać zespół z Brazylii, aby znaleźć się w najlepszej czwórce imprezy i zagrać o medale w Krakowie. W takiej samej sytuacji byli nasi rywale.

Obrońcy trofeum, którzy turniej w Opolu rozpoczęli od gładkiej porażki z Cucine Lube prezentując się słabo, w kolejnym meczu zagrali zdecydowanie lepiej i nie dali szans mistrzom Iranu. Z kolei przeciwko ZAKSIE zagrali znakomite spotkanie.

 

Brazylijczycy w pierwszej partii rozbili kędzierzynian. Potężne zagrywki Leala siały spustoszenie w naszych szeregach, a Simon królował na siatce. Sada szybko odskoczyła na 8:3. ZAKSĘ poderwał Mateusz Bieniek, który posłał dwa asy serwisowe (7:9), ale po chwili Simon odpowiedział tym samym, Evandro punktował w kontrach, a Maurice Torres popełnił dwa błędy i zrobiło się 21:11. Tego nie można było już odrobić.

 

Po zmianie stron mistrzowie Polski wzmocnili zagrywkę i odważniej grali na siatce. Szybko przyniosło to efekty, bo rywale nie byli juz tacy skuteczni, a nasi punktowali ze skrzydeł. ZAKSA prowadziła 9:5 po dwóch asach Bieńka, a gdy nasz środkowy zablokował Evandra było już 16:11. Niestety, wystarczyła chwila, aby Brazylijczycy złapali swój rytm i błyskawicznie doprowadzili do remisu po 17. Rozgorzała twarda walka punkt za punkt. Sada, po kontrze Filipe, odskoczyła na dwa oczka (22:20), ale kędzierzynianie wyrównali. W emocjonującej końcówce nasza drużyna miała cztery setbole, ale nie potrafiła ich wykorzystać. Za to przeciwnik punktował w najważniejszych akcjach i wygrał na przewagi.

 

Trzecia partia od początku układała się po myśli mistrzów Brazylii, którzy rozkręcali się z akcji na akcję. Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla nie znaleźli już sposobu na powstrzymanie rywala, a ich pojedyncze, dobre akcje nie mogły już odwrócić już losów spotkania. Ekipa Sady Cruzeiro zwycięstwem w trzech setach zapewniła sobie awans do najlepszej czwórki turnieju KMŚ.

 

ZAKSA: Toniutti, Bieniek, Buszek, Deroo, Wiśniewski, Torres, Zatorski (libero) oraz Szymura, Semeniuk, Jungiewicz

 

Sada: Uriarte, Evandro, Leal, Simon, Isac, Filipe, Sergio (libero) oraz Kock

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy