Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Pojedynkiem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z irańskim zespołem Sarmayeh Bank 12 rudnia o godz. 17.30 rozpoczną się w Opolu Klubowe Mistrzostwa Świata w siatkówce.

 

Osiem zespołów podzielono na dwie grupy. I tak w opolskim „Okrąglaku” w grupie A od 12 do 14 grudnia wystąpią: ZAKSA, Cucine Lube z Włoch, Sada Cruizero z Brazylii i Sarmayeh Bank z Iranu.

Z kolei grupa B rozegra swoje mecze w Łodzi. Rywalami Skry Bełchatów będą: Zenit Kazań z Rosji, Club Ciudad de Bolivar z Argentyny i Shanghai Volleyball Club z Chin.

Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do półfinałów, które odbędą się w Krakowie, podobnie jak mecze o brąz i złoto.

 

Przed rozpoczęciem turnieju w Opolu odbyła się oficjalna konferencja, w której wzięli udział m.in. kapitanowie i trenerzy czterech drużyn.

- Cieszę się, że tu jesteśmy. Zagrają najlepsze drużyny z Ameryki Południowej, Europy i Azji, które reprezentują różne style. To będzie ciekawe doświadczenie wziąć udział w tych rozgrywkach, które będą stały na wysokim poziomie – mówił na konferencji Benjamin Toniutti, rozgrywający ZAKSY.

 

- Udział w mistrzostwach to duża szansa dla drużyny. Cieszę się, że turniej jest organizowany w Polsce, dzięki temu wiem, że będzie dobrze. Mam nadzieję, że awansujemy przynajmniej do półfinału – dodał Andrea Gardini, szkoleniowiec zespołu z Kędzierzyna-Koźla.

 

Przygotowanie takiego turnieju wiąże się ze sporymi kosztami i dużym wyzwaniem logistycznym. Organizatorzy zapewniają, że będzie to niezapomniane wydarzenie sportowe.

- Mniej więcej rok trwały przygotowania i starania, aby doprowadzić imprezę do finałowej fazy. Jesteśmy pewni, że będziemy usatysfakcjonowani. KMŚ to ostatnia tego formatu impreza siatkarska, która nie była jeszcze organizowana w Polsce – przyznał Tomasz Cieślik, prezes spółki Professional Sports Events, która organizuje turniej.

 

 

 

Foto: kmspolska.pl

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy