Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

To był dobry rok dla ratowników wodnych z Kędzierzyna-Koźla. Do licznych sukcesów nasi reprezentanci dorzucili medale mistrzostw Polski wywalczone na zawodach w Szczecinie.

 

Dziewiąta edycja zimowych mistrzostw kraju w ratownictwie wodnym odbyła się w stolicy województwa zachodniopomorskiego w dniach 10-12 grudnia. Do rywalizacji przystąpiło ponad 160 zawodników z 14 klubów, z mistrzami świata i Europy włącznie.

 

Reprezentacja MUKS WOPR w składzie: Joanna Czok, Tobiasz Gall, Aleksandra Lisowska, Maciej Matyjasek, Dominik Ostrowski, Gabriela Smolińska, Michał Sowiżdrzał i Aleksandra Tkacz wywalczyła cztery medale oraz piąte miejsce w klasyfikacji drużynowej.

 

Największy sukces indywidualny odniosła Joanna Czok, która była druga w konkurencji 50 m holowanie manekina i trzecia w wyścigu na 100 m z przeszkodami. Srebrny krążek na 100 m z przeszkodami zdobył Maciej Matyjasek.

Z kolei na najniższym stopniu podium stanęli Dominik Ostrowski w parze z Michałem Sowiżdrzałem w konkurencji rzutu liną. Pozostali nasi reprezentanci punktowali w swoich startach do klasyfikacji drużynowej.

Trenerem i kierownikiem ekipy był Jędrzej Janyk.

 

 

 

 

Foto: WOPR Kędzierzyn-Koźle

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy