Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle po raz pierwszy w historii wezmą udział w Klubowych Mistrzostwach Świata 2017. Impreza, która w dniach 12-17 grudnia również po raz pierwszy zostanie rozegrana w naszym kraju, zgromadzi na starcie osiem znakomitych zespołów. Mistrzowie Polski swoje mecze grupowe rozgrywać będą w opolskim „Okrąglaku”.

 

To bez wątpienia jedne z najbardziej prestiżowych rozgrywek w światowej siatkówce. Turniej jest organizowany od 1989 roku i po raz pierwszy zawitał do nas. Żaden polski zespół do tej pory nie sięgnął po trofeum. Skra Bełchatów dwukrotnie zdobywała srebrny medal, a raz brązowy. Srebro wywalczyli też siatkarze Jastrzębskiego Węgla.

Przed rokiem w brazylijskim mieście Betim tryumfowała drużyna Sada Cruizero Volei. Drugi był rosyjski Zenit Kazań, a trzecie włoskie Trentino Volley.

 

Osiem zespołów podzielono na dwie grupy. I tak w opolskim „Okrąglaku” wystąpią: nasza ZAKSA, Cucine Lube z takimi gwiazdami w składzie, jak choćby: Osmany Juantorena, Jenia Grebennikov, Cwetan Sokołow czy Taylor Sander; naszpikowana reprezentantami Brazylii – m.in. naturalizowanym Kubańczykiem Joandry Lealem Hidalgo oraz znanym z gry w Polsce Argentyńczykiem Nicolasem Uriarte – ekipa Sada Cruizero oraz niemal cała kadra Iranu wraz z Łukaszem Żygadło jako Sarmayeh Bank w grupie A.

Z kolei grupa B rozegra swoje mecze w Łodzi. Rywalami Skry Bełchatów będą: Zenit Kazań, Club Ciudad de Bolivar i Shanghai Volleyball Club.

 

Faza grupowa odbędzie się w dniach 12-14 grudnia. Mistrzowie Polski swoje mecze rozgrywają o godz. 17.30. Na początek zmierzą się z ekipą z Iranu, później ich rywalami będą Włosi, a na koniec Brazylijczycy. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do półfinałów, które 16 grudnia o godz. 17.30 i 20.30 rozegrane zostaną w Krakowie. Następnego dnia odbędzie się batalia o trzecie (godz. 17.30) i pierwsze miejsce (godz. 20.30).

 

- Mamy silnych przeciwników w grupie, mogę jednak zapewnić, że ZAKSA jest dobrze przygotowana do tych zawodów. Zawalczymy tak, aby każdy mecz z naszym udziałem był pełnym emocji sportowym widowiskiem – zapowiadał nasz libero Paweł Zatorski.

 

Niemal wszystkie bilety na mecze w Opolu zostały wyprzedane. Pojedyncze wejściówki można jeszcze kupić poprzez stronę: ebilet.pl.

 

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy