Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Niespełna dwa tygodnie pozostały do rozpoczęcia Klubowych Mistrzostw Świata w siatkówce, które rozegrane zostaną w Opolu, Łodzi i Krakowie. W ramach promocji turnieju w opolskim „Okrąglaku“ siatkarze ZAKSY poprowadzili zajęcia z dziećmi.

 

Przypomnijmy, że osiem drużyn rywalizować będzie o trofeum po raz pierwszy w naszym kraju. Mistrz Polski z Kędzierzyna-Koźla swoje mecze grupowe będzie rozgrywał w Opolu w dniach 12-14 grudnia. Pojedynki półfinałowe oraz o medale rozegrane zostaną w Krakowie 16 i 17 grudnia.

 

W ramach promocji turnieju w Opolu 29 listopada odbyła się impreza „14 kroków do FIVB Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn”. W „Okrąglaku“ uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych mogli trenować z zawodnikami ZAKSY. W rolę trenerów wcielili się: Rafał Szymura, Sławomir Jungiewicz i Kamil Semeniuk.

 

W sportowej zabawie wzięło udział ponad 300 uczniów, którzy pod okiem kędzierzynian doskonalili swoje umiejętności w siatkówce.

Na uczestników imprezy czekała jeszcze jedna niespodzianka. Jako pierwsi mogli zobaczyć oficjalne trofeum FIVB Klubowych Mistrzostw Świata.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy