Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Turnie Northern Ireland Open, rozgrywany w Belfaście, a ściślej mówiąc wyniki meczów, ciągle zaskakują fanów tego sportu. Do turnieju przystąpiło wiele niekwestionowanych gwiazd snookerowych, jednak ten turniej okazał się przyjazny zawodnikom, którzy w rankingu światowego snookera są na odległych miejscach.

 

 

Po nieudanych występach, z turniejem musieli się pożegnać tacy gracze jak: O`Sullivan, Higgins, Robertson, czy Trump. Ten ostatni bardzo emocjonalnie podszedł do porażki poniesionej w pojedynku z Carringtonem, gdzie już w pierwszej fazie meczu stracił nad nim kontrolę i przegrał 2:4. W ostatnich fragmentach starcia, Trump dał wyraz swojej frustracji. Po nieudanym zagraniu z wściekłością rozbił, pozostające na stole bile, rzucił kij poddając frejma i zakończył mecz. Zachowanie byłego wicemistrza świata było wielce niesportowe. Za nieetyczne zachowanie się w turnieju snookerowym zostanie ukarany naganą i grzywną w określonej kwocie.

 

Najbardziej utytułowanym ze snookerzystów, który zachował jeszcze szansę na turniejowe zwycięstwo to Mark Williams. O miejsce w półfinale zagra z Mike’em Dunnem, osiągnięcie tego celu nie powinno sprawić Williamsowi problemu. Jednak dotychczasowe wyniki meczów i niespodziewane porażki faworytów, wskazują, że każdy scenariusz jest możliwy.

 

Wczorajszy pojedynek Ryana Day`a z Bingtao Yan również przyniósł nieoczekiwane zakończenie. Mimo, że mecz był wyrównany, zakończył się zwycięstwem młodego Chinczyka 4:3. Porażka Day`a spowodowana obniżeniem jakości gry, małą skutecznością na w biciach i zostawianiem łatwego stołu przeciwnikowi zagrały na jego niekorzyść. Bingtao Yan jest najmłodszym zawodnikiem turnieju, ma dopiero 17 lat i całe lata sukcesów przed sobą. Warto wspomnieć, iż ma już na swoim koncie zwycięski mecz z O`Sullivanem, co nie jest łatwym dokonaniem.

 

Biorąc pod uwagę nazwiska zawodników, którzy staną do walki o półfinał, należy zauważyć wzrost jakości samej gry snookerowej. Staje się ona technicznie precyzyjna, taktycznie rozgrywane frejmy odnajdują swoje odzwierciedlenie w wysokich brejkach, nierzadko 100 punktowych. Nieprzypadkowo możesz zyskać kod bonusowy na zakłady snookera.

 

Dzisiejszy wieczór przyniesie kolejne rozstrzygnięcia i poznamy półfinalistów tegorocznego Northern Ireland Open. Zeszłorocznym zwycięzcą turnieju jest Mark King, ale i on w tym roku zaprzepaścił swoje szanse na obronę tytułu. Natomiast coraz bliżej zwycięstwa są: się Li, Slessor, Williams, Dunn, Yan, Milkins ,Tian i Lyu. Który z nich, po dzisiejszych pojedynkach będzie bliżej celu przekonamy się w ciągu najbliższych godzin. Warto nadmienić, że na zwycięzcę czeka 70 tysięcy funtów.

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy