Lokalna24 Kędzierzyn Koźle wiadomości z miasta i powiatu

Uczniowski Klub Sportowy „Caper” z Kędzierzyna-Koźla zorganizował kolejne turnieje dla dzieci podczas wyjazdu do Pokrzywnej.

Dwudziestu uczestników w wieku 7-11 lat w dniach 25-26 listopada rywalizowało w maratonie szachowym zorganizowanym w Ośrodku Wypoczynkowym „Sudety”. Partie rozgrywano w tempie P15, systemem każdy z każdym. W przerwie turnieju szachiści zwiedzali Interaktywny Park Edukacji i Rozrywki Rosenau. Dodatkowo w sobotni wieczór młodzi szachiści mogli zmierzyć się z utytułowanym Damianem Malinowskim (kategoria I++, ranking FIDE 2032) w symultanie na dziesięciu szachownicach.

 

Ostatecznie najlepsi w rozgrywkach okazali się: Jan Rapiejk, Marek Smętek, Szymon Radzioch, Rafał Smętek, Jakub Daroszewski, Bartosz Majnusz, Dominik Seemann, Mateusz Daroszewski, Dominik Lechowicz i Wojciech Masełko. Najlepszą dziewczynką była Dominika Lizoń.

 

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwali Lesław Galacki i Damian Malinowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez gminę Kędzierzyn-Koźle oraz firmę SIS Sport i sieć hoteli Gorzelanny.

szachy2
szachy2
szachy3
szachy3
szachy4
szachy4
szachy1
szachy1

Ilość ocen (0)

0 na 5 gwiazdek
  • Brak komentarzy